Özgür-Der: Hizbullah’ı Tebrik Ediyoruz!

Özgür-Der: Hizbullah’ı Tebrik Ediyoruz!

Özgür-Der; Hizbullah ile İsrail işgal devleti arasında gerçekleştirilen takas sonucu 5 Lübnanlı direnişçinin özgürlüklerine kavuşmasını büyük bir zafer olduğunu belirterek İslami direnişin yüzakı Hizbullah hareketini ve direnişin lideri Hasan Nasrallah’ı

Siyonist Güçlere Bir Kere Daha Zillet Yaşatan Hizbullah Hareketini Ve Mücahid Liderini Tebrik Ediyoruz!

Hizbullah ile İsrail işgal devleti arasında bugün gerçekleşen takas neticesinde Siyonistlere esir düşmüş Lübnanlı 5 savaşçının özgürlüğüne kavuşması İslami Direnişin yeni bir zaferi olmuştur. Başta Lübnan-Filistin halkları olmak üzere tüm dünya Müslümanları ve mustazaflarına bu zaferi bahşeden Rabbimize hamd ediyor, gösterdiği büyük azim ve kararlılıkla tutsakların kurtarılmasına vesile olan Hizbullah hareketini ve mücahid lideri Hasan Nasrallah'ı tebrik ediyoruz.

Tam 30 yıl önce düzenledikleri bir operasyonda işgal kuvvetlerine esir düşen ve o tarihten bu yana İsrail zindanlarında tutulan Samir Kantar ve 4 Lübnanlı mücahidin özgürlüklerine kavuşmaları şüphesiz kolay olmamıştır. Esir düşen mücahidleri kurtarmak için Hizbullah'ın üstlendiği fedakarlık ve göze aldığı büyük bedel her türlü takdirin üstündedir. Bu süreçte Hizbullah'ın başarılı bir askeri operasyonla işgal kuvvetlerine ağır bir darbe indirdiği ve 2 Siyonisti kaçırdığı hatırlanacaktır.

İşgal devleti 2006 Yazı'nda bu operasyona cevap olarak savaş adı altında savunmasız Lübnan halkına yönelik açık bir katliam gerçekleştirmiş ama yine Hizbullah'ın kararlı direnişi ile zelil biçimde Lübnan'ı terk etmiştir. Sonraki süreçte ise Hizbullah'ın esir takası şartını kabul etmek zorunda kalmıştır. İşte bugün gerçekleşen bu takas neticesinde 2 askerinin cesedine karşılık Siyonist devlet zindanda tuttuğu 5 Lübnanlı direnişçiyi sağ olarak geri vermiş, ayrıca 2 yıl önceki savaşta şehid düşen 8 Lübnanlı direnişçinin de naaşlarını Hizbullah'a teslim etmiştir.

Bu mübadele ile bir kere daha İslami Direniş, dünyaya Siyonistlerin "güçlülük ve kararlılık" imajının direniş iradesiyle boşa çıkartıldığını göstermiştir. Siyonistlerle savaşırken esir düşen direnişçilerin 30 yıl da geçse unutulmayacağının vurgulanması da hiç şüphesiz Siyonistlerin zindanlarında tutulan binlerce esir ve yakınları için çarpıcı bir mesaj olmuştur.

Gilad Şalit isimli Siyonist işgal askerini elinde tutan Hamas'ın da aynı kararlılıkla Siyonistlere geri adım attıracağını ve yakın bir zamanda İsrail zindanlarında tutsak bulunan Filistinli mücahidlerden pek çoğunun özgürlüklerine kavuşturulmasına vesile olacağına inanıyoruz.

Bu büyük zafer dolayısıyla Rabbimize binlerce kez hamd ediyor; Ümmet'e yaşattıkları bu sevinçten ötürü İslami Direniş güçlerine teşekkür ediyoruz.

ÖZGÜR-DER

Önceki ve Sonraki Haberler