Özgür-Der "Mahkeme Kararı İsrail'e Atılmış Tokattır"

Özgür-Der "Mahkeme Kararı İsrail'e Atılmış Tokattır"

Özgür-Der yayınladığı basın açıklamasında, Mavi Marmara davasında verilen tutuklama kararlarını Siyonist İsrail'e atılmış bir tokat olarak değerlendirdi.

Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya imzasıyla yayınlanan açıklamada ağır baskıya rağmen tutuklama kararını alan mahkeme heyeti tebrik edildi. Uzun süredir sorumlular hakkında yakalama kararı çıkartmayan mahkemenin aldığı bu kararın hukuk adına önemli bir adım olduğu ifade edilen açıklamada Ümmet için hayırlı olması temennisinde bulunuldu.

***

MAHKEME KARARI SİYONİST ÇETEYE ATILMIŞ ESASLI BİR TOKATTIR!

26 Mayıs 2014

Mavi Marmara davasının bugünkü duruşmasında Siyonist çetenin askeri şefleri hakkında çıkartılan tutuklama ve yakalama kararı zulme ve hukuksuzluğa vurulmuş bir darbe, mazlumlar için bir adalet haykırışı olmuştur. Gerek yerli, gerek uluslararası Siyonist lobilerin ve onlarla aynı paralelde seyretmekte olan çevrelerin tüm baskı ve yönlendirme çabalarına rağmen cesaretle bu kararı alan İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi heyetini tebrik ediyoruz.

Şüphesiz bu davanın açılmış olması Türkiyeli Müslümanların ve tüm dünyada adaletten yana insanların bir kazanımıydı. Gazze’ye uygulanan aşağılık kuşatmayı kırmak üzere yola çıkan Mavi Marmara gemisine yönelik olarak 31 Mayıs 2010’da Akdeniz’in uluslararası sularında gerçekleştirilen saldırının ve katliamın hesabının sorulmayacağı, sorulamayacağı iddiası, tezviratı bu davanın açılmış olmasıyla geçersiz kılınmış, çöpe atılmıştı.

Kasım 2012’de startı verilen ilk duruşmalardan itibaren Mavi Marmara davasında şikayetçiler ve davanın avukatlarınca ısrarla, katliamın sorumluları olan Siyonist çetenin askeri şefleri dönemin Genelkurmay Başkanı Gabriel Aşkenazi, Deniz Kuvvetleri Komutanı Eliezer Marom, Askeri İstihbarat Daire Başkanı Amos Yadlin ve Hava Kuvvetleri İstihbarat Başkanı Avişay Levi hakkında tutuklama kararı verilmesi talep edilmekteydi. Bu talep bugün yerine getirildi ve katiller hakkında tutuklama ve kırmızı bülten kararı çıkartıldı.

Bu kararı hukuk adına, insanlık adına atılmış tarihi bir adım olarak görüyoruz. Geçmişinde Siyonist-emperyalist güçlere taşeronluk suçunun en çirkin sayfalarını barındırmış bu ülkenin tarihine temiz ve onurlu bir sayfa olarak kaydolacağından kuşku duymuyoruz. 10 şehidimizin kanının bereketiyle Mavi Marmara’nın yoluna devam ettiğinin bir göstergesi olarak gördüğümüz bu kararın Filistin davamıza ve İslam Ümmetine hayırlı olmasını diliyoruz.

 

Rıdvan Kaya

Özgür-Der Genel Başkanı

Önceki ve Sonraki Haberler