Özgür-Der mensupları Suriye’de yetimlerle buluştu

Özgür-Der mensupları Suriye’de yetimlerle buluştu

Kurban Bayramı yaklaşıyor! Kardeşlerimizle dayanışmayı artırmanın tam zamanı!

Kurban Bayramı öncesi Özgür-Der üyeleri Zehra Türkmen, Mihrican Boztepe ve Özgür-Der Üniversite Gençliği’nden Rumeysa Özperk, Melike Belkıs Türkmen, Zehra Emen, Rüveyda Mekeç, Sevra Beyazyüz ve Şafak Şat Suriye’de mülteci kamplarını ziyaret ettiler.

Suriye’de yetimlerle buluşan dernek üyeleri Fetih-Der ve Özgür-Der’in ortaklaşa kurmuş olduğu giyim mağazalarında 2 bine yakın yetim çocuğa bayramlık giydirdiler. El yapımı yüzlerce bebeği kız çocuklarına dağıtan gönüllüler yetimlerle vakit geçirerek ihtiyaçlar noktasında onların sorunlarını dinlediler.

whatsapp-image-2021-07-14-at-20-29-03.jpeg

whatsapp-image-2021-07-14-at-20-29-02-2.jpeg

Yetim sponsoru olarak onlarca yetime bakacak ailelerin taahhütlerini elden ulaştıran gönüllüler kendi çevrelerinden topladıkları kurban bedellerini de bayramın ilk günü kesilmek üzere yetkililere teslim ettiler. Özgür-Der ve Fetih-Der’in açmış olduğu giyim mağazalarında bayram günlerinde de yetimler giydirilmeye devam edecek...

Yetimlere yönelik çalışmalara destek olmak için bayram günleri vesile olabilir. Suriye Savaşı’nın başından beri binlerce çocuk anne-babasız bırakıldı. Esed rejimi ve destekçileri Rusya, İran’ın gerçekleştirdiği katliamlar Suriye halkını mülteci durumuna düşürdü. Kardeşlerimizi zalimlerin insafına bırakmamak için dayanışma ruhunu artırmak durumundayız!

whatsapp-image-2021-07-15-at-15-37-01.jpeg

whatsapp-image-2021-07-14-at-20-33-07-1-1.jpeg

Suriyeli yetim kardeşlerimiz maddi ihtiyaçlarının karşılanmasının ötesinde manevi olarak da yardıma muhtaç durumdalar. Yalnız olmadıklarını Türkiye’nin ve dünyanın her yerinde onların hukukunu savunan, ihtiyaçları için çaba gösteren kardeşlerinin var olduğunu bilmeleri belki de en önemlisi!

Kurban Bayramı ve yetim destek çalışmaları için:

kurbann-001.jpg

whatsapp-image-2021-07-17-at-12-56-33.jpeg

 

Önceki ve Sonraki Haberler