Özgür-Der: Mısır Halkının Onurlu Direnişini Selamlıyoruz!

Özgür-Der: Mısır Halkının Onurlu Direnişini Selamlıyoruz!

Özgür-Der, Diktatör Mübarek’i koltuğunu terk etmek zorunda bırakan Mısır halkının onurlu direnişini selamladı.

Özgür-Der Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada "Tarih bize bir kez daha öğretmiştir ki halkların iradi tercihleri ve kararlılıklarının karşısında hiçbir tağuti zorba güç duramaz." ifadelerine yer verildi. Halkın, kararlılığının meyvelerini aldığının belirtildiği açıklamada dua ve temennilerde de bulunuldu.

Mısır halkının, Amerikan emperyalizminin sahte dostluk mesajlarını elinin tersiyle iteceğine inandığını kaydeden Özgür-Der, Mısır halkının, tüm bölge halklarına, işbirlikçilik zilletinden kurtulmadıkça gerçek özgürlüğe kavuşulamayacağının mesajını açık bir biçimde verdiğinin altını çizdi.

İşte Özgür-Der Genel Merkezi'nden yapılan açıklama:

FİRAVUN MÜBAREK'İ ZELİL DURUMA DÜŞÜREN

MISIR HALKININ ONURLU DİRENİŞİNİ SELAMLIYORUZ!

12 Şubat 2011

Nihayet beklenen son gerçekleşti. Mısır Firavunu Hüsnü Mübarek 30 yıldır yapıştığı koltuğunu, "onurlu" değil zelil bir şekilde apar topar terk etmek zorunda kaldı. Her türlü sinsi ayak oyunlarının denendiği bu süreçte halkın kararlı tutumu ve iradesi karşısında bir zorba tağut daha tarihin kanlı sayfalarının içine ibretamiz bir biçimde gömüldü.

Günlerdir çocuğundan gencine, yaşlısına, işçisinden memuruna, sendikalardan barolara halkın tüm kesimleri sokakları ve meydanları kararlı bir şekilde doldurmuş, taleplerinin arkasında da net biçimde durmuştu. Ve bu kararlılığın meyvelerini dün itibariyle elde etti. Rabbimize hamd ediyoruz ki milyonların günlerdir fiilî ve kavlî olarak dile getirdiği duaları kabul etti. Zalimleri bir kez daha zelil kıldı!

Tarih bize bir kez daha öğretmiştir ki halkların iradi tercihleri ve kararlılıklarının karşısında hiçbir tağuti zorba güç duramaz.

Bundan sonra ümidimiz odur ki, halkın içinden çıkmış ve on yıllardır bu zorba iktidara karşı mücadele veren başta İhvan-ı Müslimin olmak üzere tüm muhalif yapılar, şu ana dek sürdürdükleri basiretlilik halini bundan sonraki sürece de yansıtsınlar. Başta ABD ve İsrail olmak üzere, küresel emperyalizmin ülke içerisindeki ayak oyunlarına, siyasete sızma operasyonlarına karşı da aynı onurlu ve kararlı duruşu sergilesinler.

Ve şunun altını kalın bir biçimde çiziyoruz ki; Obama'nın Mısır halkına gönderdiği mesaj emperyalizmin kirli yüzünün, ikiyüzlülüğünün bir kez daha tescil edilmesinden başka bir şey ifade etmemektedir. 30 yıldır bölgedeki kirli emelleri için destekledikleri ve son ana kadar da milyonların haykırışlarına rağmen arkasında durmaya çalıştıkları bir tağutun halkın iradesiyle devrileceğinin kesinleşmesinin ardından yapılan açıklamaların "Bundan böyle de birlikteliğimizi koruyalım!" mesajından başka bir anlamı yoktur.

Umuyoruz ki Mısır halkı bu tür politik fırsatçılıklara prim vermeyecek ve on yıllardır bir yandan Siyonist vahşete sınırsız destek vererek, diğer yandan işbirlikçi, zorba mübarek rejiminin arkasında durarak kendisinin de tüm Müslüman halkların da aşağılanmasına, zulmedilmesine, kaynaklarının talan edilmesine zemin sağlayan Amerikan emperyalizminin sahte dostluk mesajlarını elinin tersiyle itecektir.

Nitekim meydanları dolduranların sloganlarına, taleplerine bu durum açık bir biçimde yansımıştır. Halk sadece Diktatör Mübarek'e değil, başta İsrail olmak üzere tüm küresel tağuti hegemonyaya nefretini dile getirmiş; Mısır'ın bu zelil durumdan kurtulması ve onurunu yeniden kazanması için mücadele vermiştir. Böylelikle bu halk sadece Mısırlılara değil, tüm bölge halklarına, işbirlikçilik zilletinden kurtulmadıkça gerçek özgürlüğe kavuşulamayacağının mesajını açık bir biçimde vermiştir!

Mısır halkını bu onurlu direnişlerinden ötürü tebrik ediyor; elde ettikleri neticenin kendilerine mübarek olmasını temenni ediyor ve tüm bölge halklarına örneklik teşkil etmesini Rabbimizden niyaz ediyoruz.

ÖZGÜR-DER

Önceki ve Sonraki Haberler