Özgür-Der: Tüm İslam Ümmetinin Başı Sağolsun!

Özgür-Der: Tüm İslam Ümmetinin Başı Sağolsun!

Afganistan’da uçaklarının düşmesi sonucu vefat eden İHH İnsani Yardım Vakfı Asya Sorumlusu Faruk Aktaş ve İHH gönüllüsü yazar Bahattin Yıldız için Özgür-Der bir taziye mesajı yayınladı.

BAHATTİN YILDIZ ve FARUK AKTAŞ KARDEŞLERİMİZİ KAYBETTİK!

MÜSLÜMANLARIN BAŞI SAĞOLSUN!

17 Mayıs 2010

 

Afganistan'da bugün Kunduz-Kabil seferi sırasında düşen uçakta Türkiyeli iki değerli kardeşimiz, Bahattin Yıldız ve Faruk Aktaş'ın da bulunduğu haberi hepimizi derinden sarsmıştır. İHH adına bir yetimhane inşası için gittikleri Afganistan'ın Kunduz vilayetinden dönüşleri sırasında bu kardeşlerimizin bindikleri uçak Kabil'e 100 km. kala düşmüş ve uçakta bulunan toplam 43 kişi hayatını kaybetmiştir.

Bahattin Yıldız Türkiye'de bütün Müslümanların yakinen şahitlik ettikleri çabalarıyla, fedakarlığı, içtenliği, samimiyeti ve tevazusuyla herkesin takdirini ve sevgisini kazanmış bir ağabeyimizdi. Afgan cihadına fiilen iştirak etmesi örneğinde görüldüğü üzere bedel ödemekten kaçınmayan bir kişiliğe sahipti. Ölümün gelip kendisini adeta sevdalanmışçasına bağlandığı topraklarda ve Allah için çabalarken bulması şüphesiz çok anlamlı bir son olmuştur.

İHH'nın Asya departmanı sorumlusu Faruk Aktaş da Pakistan'da eğitim görmüş ve bu bölgeyi iyi bilen bir kardeşimizdi. Kendisi de yetim büyümüş bir kişi olarak, emperyalist işgalin mağduru olan ve işgalin doğurduğu acıları, zulümleri, yoksullukları derinlemesine yaşayan bu coğrafyanın insanlarına yardım ulaştırmak, katkıda bulunmak için türlü sıkıntıları, zorlukları göze almaktaydı. Mazlum ve mağdur kardeşlerimizin yardım çağrılarını karşılıksız bırakmamak için çabalarken hayata gözlerini yuman bu kardeşimizin de hepimize güzel bir örneklik sunduğu açıktır.

Bahattin Yıldız ağabeyimizin de, Faruk Aktaş kardeşimizin de Hak Teala'nın rızası istikametinde bir hayat yaşadıklarına ve yaşadıkları gibi de öldüklerine şahitlik ederiz. Şahitlik kaygısı ve çabası içinde sürdürdükleri hayatlarını yine Allah'ın dinine şahitlik ederek noktalamışlardır. Zalimlere ve zulme karşı direnme, İslam Ümmetinin mazlum ve müstezaf çocuklarına sahip çıkma, kardeşlik sorumluluğunu yerine getirme bilinci ve azmiyle çaba sarfederken canlarını Rablerine teslim eden bu kardeşlerimizi Rabbimizin cennet nimetiyle mükafatlandırmasını niyaz ediyor; ailelerine, yakınlarına ve İHH camiasına sabırlar diliyoruz. Tüm İslam Ümmetinin başı sağolsun!

Özgür-Der

Önceki ve Sonraki Haberler