Özgür-Der ve Fetih Vakfı Rafah sınırında

Özgür-Der ve Fetih Vakfı Rafah sınırında

​​​​​​​Özgür-Der ve Fetih Vakfı yetkilileri bu hafta Rafah sınırına yakın bölgelerdeki hastanelerde bulunan Gazzeli yaralıları onlarla birlikte gelen ailelerini ziyaret etti.

Geçtiğimiz hafta Mısır’daki faaliyetleri yerinde görüp Kahire merkeze gelen yaralıları ziyaret eden Özgür-Der ve Fetih Vakfı yetkilileri bu hafta Kahire dışındaki Rafah sınırına yakın bölgelerdeki hastanelerde bulunan Gazzeli yaralıları ve onlarla birlikte gelen ailelerini ziyaret etti.

Mısır’ın İsmailiye, Bir al-Abd, El Ariş ve Şeyh Züveyd şehirlerinde bulunan 15’e yakın hastaneyi ziyaret eden heyet, yetkililerden hastaların durumları hakkında bilgi aldı. Bazı hastanelerin tamamen bazılarının ise bir bölümünün Gazzeli yaralılara ayrıldığını belirten heyet, hastanelerin ellerindeki tüm olanakları Gazzeli yaralılar için kullandığını müşahade etti. Mısır’ın hali hazırdaki hastaneleri dışında bir sahra hastanesi de ziyaret edilerek yaralılar ile hasbihal edildi.

El Ariş bölgesinde bulunan yardım tırlarını da ziyaret eden heyet, Türkiye’den “iyilik gemileri” ile gönderilen yardımlar hakkında da bilgi aldı. Yardım tırlarının İsrail’in tehditleri ve engellemeleri sebebiyle günlük az bir kısmının Gazze içine girdiğini söyleyen yetkililer, tırların içeri girmesi için tüm yolları denediklerinin altını çizdi.

Heyet, ziyaret ettiği tüm hastanelerde Türkiyeli Müslümanların yolladıkları zekatları da dağıttı.

Heyet, Özgür-Der ve Fetih Vakfı’nın soykırımın ilk gününden beri Gazze içinde devam eden yardımlarına, Gazze’den tedavi amaçlı ayrılıp Mısır’a geçen yaralıları da katarak devam ettireceklerini ilettiler. Bu amaçla Gazze’ye dönük yardım çağrılarını bir daha yenilediler.

rafah1.jpg

rafah2.jpg

rafah3.jpg

rafah4.jpg

rafah5.jpg

rafah9.jpg

rafah6.jpg

rafah7.jpg

rafah8.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler