Özgür-Der’den Başsağlığı ve Fırsatçılara Kınama

Özgür-Der’den Başsağlığı ve Fırsatçılara Kınama

Konya’da Kur’an kursu binasının çökmesi dolayısıyla yaşanan facia üzerine bir açıklama yapan Özgür-Der, patlamanın Kur’an eğitimi verilen bir mekanda gerçekleşmesini fırsat bilerek İslami faaliyetlere çamur atma çirkinliğine tevessül eden çevrelerin tutum

Konya Taşkent'te Balcılar Kasabası Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği'ne ait yurdun çökmesi sonucunda yatılı Kur'an kursu öğrencilerinden 16'sının hayatını kaybetmesi ve birçoğunun yaralanması üzerine başsağlığı mesajı yayınlayan Özgür-Der, fırsatçı medyanın tutumunu da kınadı. Yaz mevsimini Kur'an eğitimiyle geçiren öğrencilerimiz için rahmet dilenen açıklamada fırsatçılar için "Daha bedenlerimiz enkaz altındayken başlatılan kirli kampanyanın sürdürücülerinin ve döktükleri timsah gözyaşlarının sadece tiksinti uyandırdığını hatırlatmak isteriz." ifadesi kullanıldı.

 

Özgür-Der Genel Merkezi'nden yapılan açıklama:

 

BAŞIMIZ SAĞ OLSUN!

1 Ağustos 2008

Konya'nın Taşkent ilçesine bağlı Balcılar beldesinde özel bir kız öğrenci yurdunda bu sabah gaz patlaması neticesinde yaşanan felaketten ötürü derin bir teessür içindeyiz. Yaz tatilinde Kuran eğitimi almak için bir araya gelen yavrularımızdan ve onlara hocalık yapmak için burada bulunan fedakâr eğitmen kardeşlerimizden 16 kişinin ölümüne 27 kişinin de yaralanmasına yol açan bu acı olaydan ötürü tüm halkımıza başsağlığı diliyoruz.

 

Yüce Rabbimizden Kur'an eğitimi için bulundukları kurs binasında meydana gelen bu elim olayda yitirdiğimiz gençlerimizin ve çocuklarımızın kederli ailelerine sabırlar, yaralılarımıza da acil şifalar niyaz ediyoruz.

 

Bu arada başta ahlak, edep ve insaf yoksunu medya olmak üzere, patlamanın meydana geldiği yerin Kur'an eğitimi verilen bir mekan olmasını fırsat bilerek İslami duyarlılık sahibi kesimlere ve bu yöndeki faaliyetlere çamur atma çirkinliğine tevessül eden çevrelerin tutumunu lanetliyoruz. Bu çevreler konuya yaklaşım tarzlarıyla, yorumlarıyla, güya araştırma formunda ortaya attıkları mahkum edici sorularıyla İslam ve Kur'an söz konusu olduğunda nasıl azılı bir düşman kimliğine büründüklerini bir kere daha ispatlamışlardır. Bu vesileyle daha bedenlerimiz enkaz altındayken başlatılan bu kirli kampanyanın sürdürücülerinin ve döktükleri timsah gözyaşlarının sadece tiksinti uyandırdığını hatırlatmak isteriz.

 

Hülya Şekerci

Özgür-Der Genel Başkanı

Önceki ve Sonraki Haberler