Özgür-Der'den HAMAS'a Tebrik

Özgür-Der'den HAMAS'a Tebrik

“Esir anlaşması Filistin halkının haklarını elde etmesinin tek yolunun direniş olduğunu bir kere daha ortaya koymuştur.”

HAMAS’ın esir takasıyla 1027 Filistinli esiri özgürlüğüne kavuşturması hakkında bir açıklama yapan Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya, Filistin halkının sevincini paylaştıklarını belirtti. Rıdvan Kaya, yıllardır uzlaşma masasında hiçbir şey elde etmeden zaman kaybeden, Filistin halkının haklarıyla birlikte onurunu da pazarlamaya kalkan işbirlikçi kadrolara inat, özgürlüğün direnişle mümkün olduğunu bir kere daha ispatlandığını söyledi.

Özgür-Der Genel Merkezi’nden yapılan açıklama:

ESİR KARDEŞLERİMİZİN ÖZGÜRLÜK SEVİNÇLERİNİ PAYLAŞIYOR,

FİLİSTİN İSLAMİ DİRENİŞİNİ TEBRİK EDİYORUZ!

19 Ekim 2011

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS’ın 2006’da esir aldığı İsrailli asker Gilad Şalit’e karşılık 1027 Filistinli esirin serbest bırakılması anlaşmasının ilk aşaması tamamlandı ve 477 kardeşimiz özgürlüğüne kavuştu. Takas anlaşmasıyla birlikte yıllardır, on yıllardır Siyonistlerin zindanlarında tutulan direnişçilerin serbest kalması Filistin topraklarında büyük bir sevinç meydana getirdi. Zulme boyun eğmedikleri için işgalcilerce tutsak edilen kardeşlerimizin özgürlüklerini elde etmeleri karşısında Filistin halkının duyduğu sevinci tüm İslam Ümmeti ve mazlumlarla dayanışma içinde olan kitlelerle birlikte bizler de paylaşıyoruz.

Takas anlaşması hiç kuşkusuz sevindirici olduğu kadar öğretici de olmuştur! Siyonist işgale karşı Filistin’i savunmanın, Filistin halkının haklarını elde etmesinin tek yolunun direniş olduğunu bir kere daha ortaya koymuştur. On yıllardır uzlaşma masasında hiçbir şey elde etmeden zaman kaybeden, Filistin halkının haklarıyla birlikte onurunu da pazarlamaya kalkan işbirlikçi kadrolara inat, İslami direniş başarılı bir operasyonla esir aldığı İsrailli askere karşılık kendi esirlerini özgürlüğe kavuşturmayı başarmış, özgürlüğün direnişle mümkün olduğunu bir kere daha ispatlamıştır.

Bu vesileyle, anlaşma gereği şimdilik Filistin topraklarına dönemeyip Türkiye’ye gelen 11 Filistinli direnişçiye “Hoş geldiniz!” diyoruz. Kardeşlerimizin ülkemizde bulunmasından onur duyuyoruz. Misafir olarak bulundukları ülkemizden, dünyanın dört bir yanına dağılmış bütün muhacir Filistinli kardeşlerimiz gibi en kısa zamanda özgürleştirilmiş Filistin topraklarına dönebilmeleri için Rabbimizden yardım ve zafer diliyoruz.

ÖZGÜR-DER 

Önceki ve Sonraki Haberler