Özgür-Der’den Suriye’ye Battaniye Yardımı

Özgür-Der’den Suriye’ye Battaniye Yardımı

Özgür-Der’in başlattığı “Suriye’ye 2 Battaniye 1 Mama” kampanyası çerçevesinde toplanan yardımların ilk etabı Suriyeli kardeşlerimize ulaştırıldı.

 

Ulaştırılan yardımlar; 2000 adet battaniye, 1000 adet sünger yatak, 1800 koli bebek mamasından oluşuyordu.

Yardımlar Akçakale sınır kapısında Cephet-ul İslam bünyesinde faaliyet gösteren Cem’iyyet-ül Mişkat-il Hayriyye adlı yardım kuruluşuna teslim edildi. Yardım malzemeleri  Suriye’nin doğu bölgelerinde bulunan Tel Abyad, Rakka ve Haseke’de dağıtılmak üzere Cem’iyyet-ül Mişkat-il Hayriyye’ye ait yardım araçlarına yüklendi. Özgür-Der üyeleri yardım dağıtımı faaliyetlerinin bir bölümüne bizzat eşlik etti. Bu kampanyada toplanan yardımların ikinci etabı ise önümüzdeki günlerde gönderilecek.

Konuyla alakalı haber sitemize açıklamalarda bulunan Özgür-Der Suriyeli Muhacirlere Yardım Komisyonu Sorumlusu Hasip Yokuş: “Suriye’de çocukların açlıktan ya da soğuktan donarak ölmeleri yüreğimizi burkan trajik hadiselerdir. Bu sebeple Özgür-Der olarak başlattığımız: “Suriye’ye 2 Battaniye 1 Mama” kampanyası çerçevesinde topladığımız yardımların birinci etabını gönderdik. Önümüzdeki günlerde 2000 adet battaniye, 1000 adet sünger yatak daha ulaştırmayı planlıyoruz. Böylece “Suriye’ye 2 battaniye 1 Mama” kampanyası çerçevesinde toplam; 4000 adet battaniye, 2000 adet sünger yatak, 1800 koli bebek mamasını ulaştırmış olacağız.Bu kampanyamıza da kardeşlerimiz gerek sosyal medya üzerinden gerekse yardım toplama çalışmalarına bizzat katılarak büyük destek verdiler. Bu kardeşlerimizin çabaları her türlü takdirin üstündedir. Bu yoğun ilgi ve destekten dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Rabbim ecirlerini ziyadeleştirsin, hayırlı çabalarını bereketlendirsin inşallah

FOTO GALERİ:

ozgurder-battaniye-20131223-13.jpg

ozgurder-battaniye-20131223-19.jpg

ozgurder-battaniye-20131223-22.jpg

FOTO GALERİ:

 

Önceki ve Sonraki Haberler