Özgür-Der’in Yaz Kampları Sona Erdi

Özgür-Der’in Yaz Kampları Sona Erdi

Yalova’da Özgür-Der Gençlik Kolu ortaokul ve lise erkek öğrencilerini kapsayan yaz kampı sona erdi. Kamp boyunca öğrenciler kaynaşma ve sosyal bütünleşme imkanı elde ettiler; Kur’an ve siyer başlığı altında ilmi etkinliklerde bulundular.

Kamp süresi boyunca her gün sabah namazının cemaatle kılınması ile güne başlayan öğrenciler birlikte kılınan namazın sağladığı biz bilincinin önemini daha bir kavrarken ayrıca beş vakit namazın günlük yaşam akışını programlayıp disipline eden boyutunu birlikte tanıklaştırdılar. Diğer yandan her gün 11:30-12:30 saatleri arasında Uvezpınar Mahallesi Camii'nde gerçekleştirilen sohbet-eğitim programlarıyla da yeni bilgiler edinen gençler bunun yanı sıra sahip oldukları bilgileri paylaşma, çoğaltma ve kendini ifade etme imkanlarını elde ettiler. Kamp süresi boyunca çeşitli sportif etkinlikler de gerçekleştirip birlikte eğlenme, kaynaşma ve sosyal bütünleşme imkânlarını yakalayan öğrenciler aynı zamanda yeni arkadaşlar edinme, tanışıklıklarını derinleştirip kardeşliklerini pekiştirme yollarını buldular.

 

Recai Bahadır, Adem Çelik, Bahadır Kurbanoğlu, Haşim Ay, Ersen Akyıldız ve Kenan Alpay'ın öğretmenlik ve rehberlik amacıyla katıldıkları kamp süresi boyunca yapılan sohbetler ve verilen derslerde Kur'an usulü ve siyer eksenli perspektif aşılayıcı bilgiler verilirken aynı zamanda cemaat olmanın önemine değinilerek hayatın anlam ve değeri, ümmet-kardeşlik ve ahiret bilinci vb. üzerinde duruldu. Ayrıca Ammar Bin Yasir, Mus'ab Bin Ümeyr vb. örnek sahabe portrelerinin de işlendiği kampta çeşitli mevzuları içeren ayet-i kerimeler ezberletme faaliyeti de gerçekleştirildi.

 

İstanbul'un muhtelif ilçeleri başta olmak üzere Bartın, Zonguldak, İzmir, Yalova vb. şehirlerden de gençlerin katılım sağladığı kamp en temelde bu farklı muhitlerden gelen ve aynı duyarlılıkları taşıyan gençler arasında tanışma, kaynaşma ve fiili bir birliktelik imkânı oluşturdu. Kampın 6. gününde Su Düşen Şelalesi'ne giden gençler yaklaşık ikindi namazı vaktine değin burada birlikte yaptıkları kahvaltı ve piknikle bu kısa ve bereketli zamanı değerlendirdiler.

1 Temmuz Çarşamba günü başlayan kamp 8 Temmuz Çarşamba günü sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler