Saadet Partisi’nden Özgür-Der’e Ziyaret

Saadet Partisi’nden Özgür-Der’e Ziyaret

Yeni yönetimini tebrik etmek ve gündemdeki konuları değerlendirmek üzere Özgür-Der’i ziyaret eden Saadet Partisi İstanbul İl Teşkilatı temsilcileri, Özgür-Der’in mücadelesini ve çalışmalarını takip ettiklerini belirterek yeni yönetim için hayırlar diledil

Saadet Partisi (SP) İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan ve İl Yönetim Kurulu üyeleri Bayram Ali Akyüz, Yakup Özbek, Hüseyin Güleç, Fahri Şahin bugün Özgür-Der Genel Merkezi'ni ziyaret ederek, geçtiğimiz günlerde Özgür-Der'de nöbeti devralan yeni yönetimi tebrik ettiler ve çalışmalarında başarılar dilediler.

Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya, Genel Başkan Yardımcısı Kenan Alpay, Yönetim Kurulu üyesi olan Hülya Şekerci ve Genel Sekreter Musa Üzer'in hazır bulunduğu ziyarette gündemdeki konular da değerlendirildi. SP temsilcileri Özgür-Der'in verdiği mücadeleyi takip ettiklerini ve çalışmalarını önemsediklerini belirterek ırkçı mahyalara karşı verilen tepkinin ve resmi ideoloji karşıtı mücadelenin değerine dikkat çektiler. Ergenekon, Türkiye-İsrail ilişkileri, eğitim-öğretimde yaşanan sorunlar ve özellikle devam eden başörtüsü yasağı ve Kürt açılımı gibi konuların da gündeme geldiği ziyarette SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'un "PKK silah bıraksın, operasyonlar dursun!" çağrısı ile "Andımız"ın kaldırılması yönündeki söylemleri değerlendirildi. Kurtulmuş'un başta ilköğretimde her sabah okunan "Andımız" olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarında etnik ayrımcılık çağrıştıran ifadelerin ortadan kaldırılması gerektiği yönündeki söylemlerini hatırlatan SP temsilcileri bu yöndeki çalışmaları yaygınlaştırmak çabası içinde olduklarını söylediler.

Özgür-Der temsilcileri de bu nazik ziyaretleri dolayısıyla SP İl Teşkilatı yönetimine teşekkür ettiler. Resmi ideoloji karşıtı mücadelenin önemine işaret eden Özgür-Der yönetimi, bu noktada İslami kimliği öne çıkartmanın Müslümanlar açısından kaçınılmaz olduğunu beyan ettiler.

HAKSÖZ-HABER

Önceki ve Sonraki Haberler