Şehit Halil Kantarcı’nın Ailesine Taziye Ziyareti

Şehit Halil Kantarcı’nın Ailesine Taziye Ziyareti

Darbecilerin boğaz köprüsünü kuşattığı sırada Çengelköy polis merkezini korumak amacıyla sokağa dökülenler arasında bulunan Halil Kantarcı aldığı kurşun yarası ile darbeciler tarafından katledildi.

Mehmet Ali Kaçmaz / Haksöz Haber

28 Şubat döneminde iftiralarla 16 yaşında hapse atılan Halil Kantarcı kardeşimiz, 8 yıl hapis yattıktan sonra masum olduğu mahkeme tarafından tescillenerek serbest kalmıştı. 15 Temmuz darbe kalkışmasını duyar duymaz mahallelisi ile birlikte sokağa çıkan Halil Kantarcı kardeşimiz, Boğaziçi Köprüsünü korumak amacıyla Çengelköy Polis Karakolunu saran darbeci askerlere müdahale etti. Evden abdestini alarak çıkan kardeşimiz, Çengelköy'de 15-20 mahalleli ile birlikte vurularak şehit olmuş.

1,3 ve 10 yaşlarında 3 çocuğu olan Kantarcı'nın taziyesi Çengelköy'deki evinde kuruldu. Üsküdar Özgür-Der üyeleri tarafından ziyaret edilen aile, Halil'in ilk anda sokağa çıktığını ve kendisinden uzun süre haber alınamadığını söyledi. Şehit Kantarcı'ya ancak bir sonraki gün hastaneleri gezen kardeşler ulaşabilmişler. Ziyarete giden Özgür-Der grubu adına konuşan Mensur Şenyiğit, nice darbeler gördüğünü ve her birinde zilletin yaşandığını fakat bu defa izzetli bir duruşun yakalandığı dile getirdi. Bu şehadetin sadece Kantarcı ailesinin değil tüm ümmetin hanesine yazıldığını ve ahirete inanan Müslümanların bu makamın ne kadar değerli olduğunun bilincinde olduğunu söyleyerek, aileye sabır dileklerini sundu.

Bizlerde Halil Kantarcı'nın şahitliğini Rabbimizin kabul etmesini, geri de kalan ailesine de sabrı cemil niyaz etmesini diliyoruz.

kanbtarci.jpgkanbtarci2.jpg

Şehit Halil Kantarcı' kardeşimizin bir kaç fotoğrafı.

halilkantarci2.jpghalilkantarci3.jpg

15 Temmuz gecesi Halil Kantarcı'nın attığı son tweet

28-subat-surecinde-15-yasindayken-idamla-yargilanan-halil-kantarci-003.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler