Şehitlerimizle İftihar Ediyoruz!

Şehitlerimizle İftihar Ediyoruz!

Sizler emperyalist işgalciler ve işbirlikçi zalim diktatörlüklerce yağmalanan, kirletilen dünyamızı kanlarınızla temizlemek için yola çıktınız."

Afganistan'da Amerikan saldırısında şehit olan Müslümanların ardından Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan KAYA bir açıklama yaptı.

Uluslarası toplum ve medyanın bu azgınlığa sessiz kaldığını söyleyen Rıdvan KAYA, "Emperyalist yayılmacılığa karşı inancımızın yer, mekan ve sınır tanımadığına; iman ve cihad bilincinin Amerikan ordusundan daha büyük bir güç olduğuna şahitlik ettiniz. " açıklaması ile islami bilincin küresel güçlerden daha kudretli olduğunu vurguluyor.

Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya’nın yaptığı açıklama:

Afganistan-Pakistan Sınır Bölgesinde Amerikan Saldırısında 21 Türkiyeli Müslüman Şehit Düştü!

İŞGALCİ ABD’Yİ LANETLİYOR, ŞEHİTLERİMİZLE İFTİHAR EDİYORUZ!

29 Kasım 2011

Tam 10 yıldır NATO güçlerinin işgali altında bulunan Afganistan her gün yeni katliamlara sahne oluyor. Yayılmacı ABD ordusunun saldırganlığı sadece Afgan topraklarıyla da sınırlı kalmıyor ve sık sık Pakistan içlerine uzanıyor. İnsansız hava araçlarıyla Pakistan topraklarında katledilen insanlara her gün yenileri ekleniyor. Uluslar arası toplum ve medya ise tüm bu azgınlığa karşı sessiz ve tepkisiz.

Kimi zaman işgalci güçlere karşı direnen mücahit gruplarını, kimi zaman sınır bölgesinde yaşayan savunmasız sivilleri, kadınları, çocukları, hatta kimi zaman Pakistan ordu birliklerini hedef alan bu saldırılarda can veren insanların maruz kaldıkları zorbalık ve vahşet görülmüyor, duyulmuyor. Oysa İslam coğrafyasının bu acılı bölgesinde her gün yeni vahşet tabloları sergileniyor, büyük acılar yaşanıyor.

Bu bölgeden son ulaşan bilgilere göre işgalci Amerikan ordusunun Kasım ayının ilk haftasında Pakistan’ın Veziristan sınır bölgesinde yine insansız hava aracıyla gerçekleştirdiği bir saldırısında tam 21 Türkiyeli Müslümanın şehid edildiğini öğrenmiş bulunuyoruz. 18’inin ismi öğrenilen, 3’ünün ise isimleri henüz netleşmemiş Adana’dan, Bursa’dan, Diyarbakır, İstanbul, Tokat ve Van’dan tam 21 kardeşimiz!

İşgal edilmiş İslam topraklarının kurtuluşuna destek olmak, kardeşlerinin mücadelesine katkı sağlamak amacıyla evlerini, ailelerini, rahat ve konforlu bir hayat arzusunu terk edip Allah için cihada koşan kardeşlerimiz!

Sizler emperyalist işgalciler ve işbirlikçi zalim diktatörlüklerce yağmalanan, kirletilen dünyamızı kanlarınızla temizlemek için yola çıktınız. “Bir zulüm ve saldırıya uğradıklarında hep birlikte karşı koyarlar.” buyruğu gereğince işgale uğramış beldelerimizi savundunuz, Afgan halkına sahip çıktınız. İslam topraklarının emperyalistlerin ve uşaklarının çiftliği olmadığını, bir insanlık suçu olan işgale direnmenin bir görev ve onur olduğunu haykırdınız. Emperyalist yayılmacılığa karşı inancımızın yer, mekan ve sınır tanımadığına; iman ve cihad bilincinin Amerikan ordusundan daha büyük bir güç olduğuna şahitlik ettiniz.

Sizler inşallah, Rabbimizin kendilerini sevdiği; mü’minlere karşı alçak gönüllü, kâfirlere karşı ise izzetli; Allah yolunda cihad eden ve bu yolda hiçbir kınayıcının kınamasından da korkmayan Rahmanın salih kullarından bir topluluksunuz. Şehadetiniz mübarek olsun! Rabbimiz ailelerinize, yakınlarınıza sabırlar versin, sizleri sevdiklerinizle cennetinde buluştursun!

Rıdvan Kaya

Özgür-Der Genel Başkanı 

Önceki ve Sonraki Haberler