Siyonizm Ayrıdır! Yahudilik Ayrıdır!

Siyonizm Ayrıdır! Yahudilik Ayrıdır!

Halkımızın siyonist yayılmacılığa duyduğu öfkeyi kaba bir Yahudilik düşmanlığına dönüştürmeyi amaçladığını düşündüğümüz bugünkü (15 Kasım 2003) Beyoğlu ve Şişli deki iki Sinagog’a yapılan, bir çok insanın ve Yahudi dindarın öldüğü ve yaralandığı eylemin İ

Halkımızın siyonist yayılmacılığa duyduğu öfkeyi kaba bir Yahudilik düşmanlığına dönüştürmeyi amaçladığını düşündüğümüz bugünkü (15 Kasım 2003) Beyoğlu ve Şişli deki iki Sinagog'a yapılan, bir çok insanın ve Yahudi dindarın öldüğü ve yaralandığı eylemin İslam'ın tevhid ve adalet ölçülerine ters bir tutum olarak görüyor ve kınıyoruz.

Siyonistlere ve işbirlikçilerine karşı çıkışımız Yahudilik dinine ve mabedlerine düşmanlığımız anlamına gelemez. Bir din olan Yahudiğin, ulusal ve seküler emperyalist bir ideoloji olan siyonizmin emelleri doğrultusunda kullanmak ne ise; siyonizm de Yahudilikle aynı kefede görmek aynı oranda saptırıcı bir yanlıştır. Ve hiçbir müslüman, karşıtının i,lahına sövmeyeceği gibi mabedine de saldırmaz. Yahudilik diniyle tartışmak farklı bir şeydir; küresel kapitalizmin maşası olan siyonist emperyalizm ile mücadele ayrı bir şeydir. Müslümanlar nasıl ki, siyonizmin Filistin topraklarını ve Kudüs'ü işgal etmesini kabul edemezlerse; sinagog baskını ile antisemitizm yapılmasını da kabul edemezler. Bu saldırı çarpık bir zihin ürünüdür ve eleştirilmelidir.

Özgür-Der

Önceki ve Sonraki Haberler