Suriye ve Afganistan Şehitlerimiz İçin Namaz Kılındı

Suriye ve Afganistan Şehitlerimiz İçin Namaz Kılındı

Geçtiğimiz günlerde Suriye'de şehit düşen Abdurrahman Koç ve diğer tüm şehitlerimiz için gıyabi cenaze namazı kılındı.

HAKSÖZ-HABER

Aralarında Özgür Der, Gençlik Derneği, Davet-Der, Kalem-Der, İmkân-Der, Rahmet-Der, Filistin-Der, Rahle-Der, İhsan-Der, Hay-Der, Felah-Der, C. İlim ve Yardımlaşma Derneği gibi kuruluşların olduğu İslami kuruluşlar, geçtiğimiz günlerde Suriye'de şehit olan Garip-Der Başkanı Abdurrahman Koç ve Suriye'de, Afganistan'da şehit düşen Türkiyeli kardeşlerimiz için Fatih Camii'nde gıyabi cenaze namazı kıldılar.

Suriye ve Afganistan'da şehir düşen kardeşlerimizin selamlandığı ve kendileri için dua edildiği programda "Şehitlerimiz Yolumuzu Aydınlatıyor!", "Abdurrahman Koç ve Tüm Suriye Şehitlerimizle İftihar Ediyoruz!" yazılı pankartlar açıldı. "İslami Hareket Engellenemez!", "Suriye'ye Özgürlük Direnişle Gelecek!", "Allah'ın Yardımıyla Zafer Yakındır!" vs yazılı dövizler açıldı.

Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya'nın bir konuşma yaptığı programda Necmettin Irmak gıyabi cenaze namazını kıldırdı ve şehitlerimiz için dua etti.

Rıdvan Kaya, konuşmasında Suriye, Mısır, Afganistan ve Irak'ta küresel güçlerin işgal ya da yerli tağutlar eliyle Müslümanlara kan kusturduğunu ifade etti. Kaya, yaşanan vahşet tablosuna rağmen bu bölgelerdeki Müslümanların zulme, işgale, darbelere direndiklerini söyledi ve bunun için Rabbimize hamd etti. En değerli varlıklarını Allah için feda eden şehitlerimiz için Rabbimizden rahmet dileyen Kaya, aileleri için de sabır diledi.

"Kahrolsun Esed ve İşbirlikçileri!", "Kahrolsun ABD Emperyalizmi", "Katil Rusya, İran Suriye'den Defol!", "İslam Ümmeti Kabul Etmez Zilleti!", "Şehitlerin Yolunu Sürdüreceğiz!", "Emperyalizm Yenilecek İslami Direniş Kazanacak!", "Yaşasın Küresel Cihadımız" gibi sloganların atıldığı eylemde sık sık da tekbir getirildi.

Eyleme davet metninde şu ifadelere yer verilmişti:

Mü’minlerden öyle erler vardır ki Allah’a verdikleri sözü tuttular (şehidler/ şahidler olarak canlarını verdiler) Yine öyleleri vardır ki sıralarını beklemektedirler.  Onlar verdikleri sözleri asla değiştirmediler.

Yaşadılar… Dünyanın diğer ülkelerindeki kardeşleriyle aralarına konan suni sınırlar, mesafeler ve kendilerini kardeş kılan Rablerinin bu emrine muhalif tüm engelleri reddederek, adaletin ve erdemin hâkim olduğu İslami bir dünya oluşturmak için gece gündüz çalışarak şahidler olarak yaşadılar.

Ve Şehid oldular…  Ulusal sınırları aşarak, dili, ırkı ve rengi İslam kardeşliğinin önüne geçirmeden,“Suriye’den Mısır’a; Afganistan’dan Arakan’a tek bir ümmetiz” düsturuyla cihad ederek Şehid oldular.

Onlar Allah’ın “Mü’minler ancak kardeştir” emrine uyarak ve Rabbimizin koparılmasını yasakladığı bağı koparmadan yaşadılar. Türkiye halkını fedakâr evlatlarının Suriye ve Afganistan’daki halklarımız için İslam davası uğrunda Haçlı güçlerine karşı kahramanca direnerek şehid olan kardeşlerimizin şehadet haberiyle müjdeleriz.

Onlar İslam dünyasının işgaller ve ihanetlerle boğuştuğu günümüzde inkâr edenlerin kötü plan ve saldırılarına karşı göğüslerini siper ettiler ve doğudan batıya Müslümanların onur duyduğu bir direnişle Rablerine yürüyüşlerini en güzel biçimde tamamladılar. Rabbimizden şehidlerimizin ailelerine sabır ve bereket vermesini ve bizleri kardeşlerimizin yolunda yürüyenlerden eylemesini niyaz ederiz. 

Eylem Halep'te geçtiğimiz hafta şehid düşen Abdurrahman Koç'un iki oğlu, Usame ve Musab'ın topluluğa "şehidlerin yolunu sürdüreceğiz" şeklinde attırdıkları sloganlarla son buldu.

giyabi-cenaze-namazi-(18).jpg

giyabi-cenaze-namazi-(17).jpg

giyabi-cenaze-namazi-(16).jpg

giyabi-cenaze-namazi-(15).jpg

giyabi-cenaze-namazi-(23).jpg

giyabi-cenaze-namazi-(22).jpg

 

 

giyabi-cenaze-namazi-(19).jpg

giyabi-cenaze-namazi-(14).jpg

giyabi-cenaze-namazi-(13).jpg

giyabi-cenaze-namazi-(12).jpg

giyabi-cenaze-namazi-(21).jpg

giyabi-cenaze-namazi-(20).jpg

giyabi-cenaze-namazi-(11).jpg

giyabi-cenaze-namazi-(10).jpg

giyabi-cenaze-namazi-(9).jpg

giyabi-cenaze-namazi-(8).jpg

giyabi-cenaze-namazi-(7).jpg

giyabi-cenaze-namazi-(6).jpg

giyabi-cenaze-namazi-(5).jpg

giyabi-cenaze-namazi-(4).jpg

giyabi-cenaze-namazi-(3).jpg

giyabi-cenaze-namazi-(1).jpg

giyabi-cenaze-namazi-(2).jpg

Önceki ve Sonraki Haberler