Suriye’ye Özgür-Der’den İki Tır Yardım

Suriye’ye Özgür-Der’den İki Tır Yardım

Sünger, battaniye ve giyim malzemelerinden oluşan iki tır yardım malzemesi daha işkence ve açlıkla can çekişen Suriyeli kardeşlerimize ulaştırıldı.

Ellerindeki tüm silahları halkına karşı alçakça kullanmaya devam eden Esed rejiminin katliamları sürerken, dün gece ortaya çıkarılan ve binlerce Suriyelinin işkence edilerek katlettiği görüntülerle Suriye’deki trajedi farklı bir boyut kazanırken, Özgür-Der’in Suriye halkına yönelik yardım çalışmaları da sürüyor.

Suriye’de insanlığın bitişini gözler önüne seren haberler ard arda geliyor. Varil bombaları dâhil halkı bombalaya devam eden Baas diktatörlüğü diğer yandan da açlığı ve işkenceyi silah olarak kullanıyor.

Bombardıman, işkence derken Suriye’den açlıktan ölüm haberleri de peş peşe gelmeye başladı. Özgür-Der, bu yaraya az da olsa merhem olmak için tüm gücüyle yardım seferberliği başlatmış durumda. Bu kapsamda toplanan yardımlar Suriye’ye gönderildi. Sünger, battaniye ve giyim malzemelerinden oluşan iki tır yardım malzemesi daha Suriyeli kardeşlerimize ulaştırıldı.

İki tır yardım

Yardım çalışmalarıyla ilgili olarak Suriyeli Muhacirlere Yardım Komisyonu Başkanı Hasip Yokuş şunları söyledi; “gönderilen iki tır yardım malzemesi; 1300 adet sünger, 350 adet battaniye ile yaklaşık 7000 parça giyim malzemesinden müteşekkildir. Giyim malzemelerinin önemli bir kısmı ise çocuk ve bebekler için mont, kazak ve diğer kışlık giyecekler oluşturuyor. Akçakale sınır kapısı bu aralar kapalı olduğu için bir tır yardımı İdlip ve Halep’te dağıtılmak üzere İHH’nın Reyhanlı depolarına yönlendirdik. Diğer bir tır yardımı ise son günlerde Telabyad ve Rakka’daki olaylardan kaçıp Şanlıurfa ve Ceylanpınar’a sığınan ve sayıları neredeyse 60 bini bulan muhacirlere dağıttık.”

Bundan sonraki yardım çalışmaları hakkında da bilgi veren yokuş; “Allah’ın izniyle yardım çalışmalarımız bundan sonra da artarak devam edecektir. Önümüzdeki hafta sonu Şanlıurfa ve Ceylanpınar’da muhacirler için giyim ve kurban kesimi organizasyonumuz olacak. Kurbanlarını Suriyeli kardeşlerimize göndermek isteyen kardeşlerimize de böylelikle bir çağrıda bulunmuş olayım. ”

İnsani yardımlarımızın “terör” faaliyeti gibi gösterilmesi bizleri yıldırmayacaktır

Yokuş daha sonra sözlerine şöyle devam etti: “Körelmiş vicdanlar görmese bile yeryüzü utancına dönüşen, zulüm, katliam ve barbarlığın ayyuka çıktığı ve vicdanlarımızı kanattığı bu zor zamanlarda kardeşlerimizin yanında olmak umarım Allah katında bizler için mazeret teşkil edecektir.

Maalesef muhaliflerin kimi uygulamaları gerekçe gösterilerek Suriye’de devam eden vahşet ve katliamlar görmezden gelinmekte, Suriye halkının mazlumiyeti, mağduriyeti ve haklı davaları karalanmaya ve mahkûm edilmeye çalışılmakta, insani yardım faaliyeti yürüten İHH ve benzeri kurumlar terör faaliyeti yürütüyormuş gibi engellenmeye ve mahkum edilmeye çalışılmaktadır.

Ulusal çıkarlar, etnik yada mezhepsel taassuplar veya cemaat maslahatı adına bu drama sessiz kalanların elde edecekleri kazanç ne olursa olsun büyük bir vebal altında oldukları, hakeza mazlumun, mağdurun ve haklının yanında yer alanların ödedikleri bedeller ne olursa olsun Allah indinde büyük bir mükafat alacaklarına iman etmişiz.

Dolayısıyla Özgür-Der olarak bizler bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da Suriyeli kardeşlerimizin haklı davalarını desteklemeye, mazlumiyet ve mağduriyetlerinin hafifletilmesi noktasında çabalarımızı arttırarak sürdürmeye devam edeceğiz inşallah.”

Islahhaber.com

 

30640.jpg

 

30641.jpg

 

30642.jpg

 

30643.jpg

30644.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler