Özgür-Der Gürbüz Temsilciliği Açıldı

Özgür-Der Gürbüz Temsilciliği Açıldı

Özgür-Der Gürbüz Temsilciliği açıldı.

Özgür-Der (Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği) Gürbüz temsilciliğinin açılışına; Özgür-Der Gürbüz temsilcisi Abdullah Kılıç, Özgür-Der Diyarbakır Şubesi yönetim kurulu üyesi Abdulhakim Beyazyüz ve belde sakinleri katıldı.

Haksızlığa karşı mücadele veren bir nesil inşası için…

Özgür-Der Gürbüz beldesi temsilcisi Abdullah Kılıç açılış dolayısıyla yaptığı konuşmada, Özgür-Der'i İslami mücadelenin onurlu ve ilkelli bir mevzisi olarak nitelendirdi. Kılıç şunları kaydetti: "Kur'an-i sorumluluklarımızı yerine getireceğimiz bir ortamı oluşturan Özgür-Der'i; yaşadığımız bu ülkede ve de özellikle Kürdistan'da İslami mücadelemizin onurlu ve ilkeli bir mevzisi olarak değerlendiriyoruz. Özgür-Der çatısı altında gerçekleştireceğimiz faaliyetler anlamlı ve önemlidir. Allah'a kulluğumuzu hatırlatacak mekânlar olarak düşünüyor, Tevhidi bilinçlenmeye katkı sunmasını diliyoruz. "Allaha çağıran Salih amel işleyen ve ben müslümanlardanım diyenden daha güzel sözlü kim vardır"

Kötülüğe karşı mücadele verecek bir neslin inşasının önemi üzerinde duran Kılıç, beldelerinde; iman eden, salih amel işleyen, her türlü haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı eliyle, diliyle veya kalbiyle buğzederek mücadele eden bir neslin inşasına yönelik çaba içerisinde olacaklarını ve bunun için kardeşlerinin dualarına ihtiyaç duyduklarını belirtti...

Kılıç, "amaçları aynı olan insanların vahyi ölçüler çerçevesinde birleşmelerinden eyleme dönüştürdüğümüz ibadetlerimizi yerine getirme sorumluluğu olan bu çabamız için Rabbimizin yardımını niyaz ediyoruz." temennisiyle sözlerini sonlandırdı.

Daha sonra sözü Özgür-Der Diyarbakır Şubesi yönetim kurulu üyesi Abdulhakim Beyazyüz aldı.

Beyazyüz konuşmasında şu tespitlerde bulundu:

"Kul Allah ilişkisinde, insanlar şunun farkında olmalıdırlar. Allah'la kullar arasındaki ilişki; karşılıklı bir yararlanma ilişkisi değildir. Aksine bu ilişkide yararlanan sadece kullardır. Allah, göklerin ve yerin mülkünün kendisine ait olduğu ve mülkünde ortağın olmadığı zattır. Yine O, meleklerin, güneşin, ayın, yıldızların, dağların, ağaçların, hayvanların ve insanlardan pek çoğunun kendisine secde ederek tespihte bulunduğu es-Samedtir (her şeyin kendisine muhtaç olduğu, kendisinin ise, hiçbir şeye ve hiçbir kimseye ihtiyaç duymayan zattır.) Dolayısıyla kullarına dönük emirlerin tümü ancak ve ancak onların iyiliğine dönüktür. Bundan dolayı insanlar olarak O'nun emirlerini üzerimize yüklenilen bir yük ve angarya olarak değil, bir lütüf ve rahmet olarak algılamalıyız. Bu bilinçle yeryüzünün ıslahı için koşturmalıyız. Bu çerçevede Özgür-Der'in temsilciliğini Gürbüz beldesinde açan kardeşlerimizi kutluyorum. İnanıyorum ki ıslah çabalarımız karşılıksız kalmayacak ve meyvelerini her yerde verecektir. Elbette bu ıslah çabamız, Gürbüzlü kardeşlerimizin katkılarına muhtaçtır. Gürbüzlü dindar kardeşlerimizin bu desteğini esirgemeyeceklerini umuyor, katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Yüce Allah'tan da temsilciliğin açılmasının hayırlara vesile kılmasını niyaz ediyorum."

Önceki ve Sonraki Haberler