“Gazze, sadece Gazzelilerin değil tüm ümmetin meselesidir"

“Gazze, sadece Gazzelilerin değil tüm ümmetin meselesidir"

Kahramanmaraş'ta "Gazze'nin canlı şahidinden Filistin mücadelesi" konferansı düzenlendi.

Kahramanmaraş Platformu'nun organize ettiği "Gazze'nin canlı şahidinden Filistin mücadelesi" konulu konferans Rukiye Salhiya Hanım'ın sunumuyla gerçekleştirildi. 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu'nda gerçekleşen program Kur'an tilaveti ile başladı.

Kahramanmaraş Platformu dönem sözcüsü Süleyman Erayman kısa bir açılış konuşması gerçekleştirdi. Kahramanmaraş Özgür-Der başkanı Celal Kurşun'un "Kudüs Ahdi"ni dinleyicilerle beraber okumasından sonra program Rukiye Salhiya Hanım'ın sunumu ile devam etti.

Rukiye Hanım 2016'da yüksek lisans vesilesi ile gittiği Gazze'de evlendiğini ve oraya yerleştiğini söyledi. Konuşmasında İsrail'in Gazze'de yaptığı zulümleri ve yaşadıklarını dile getiren Rukiye Hanım, Gazze halkının onurlu ve izzetli direnişinden örnekler verdi. Gazze meselesinin sadece Gazzelilerin meselesi olmadığını bütün müslümanların meselesi olduğunu dile getiren Rukiye Hanım, müslümanların bu konuda ellerinden ne geliyorsa en iyisini yapması gerektiğini belirtti.

Ne yapabiliriz diyenlere; namaz gibi oruç gibi cihadın da farz olduğunu belirten Rukiye Hanım Gazze'deki cihada, yapabilenler canıyla cihada katılmalı, canı ile katılamayanlar malıyla cihada katılmalı daha sonra ilmi ile cihada katılmalı ve aynı zamanda boykota tavizsiz devam edilmeli diye konuştu.

Sunum dinleyicilerden gelen soruların cevaplanması ile sona erdi.

Program Memduh Kayıklık'ın yaptığı dua ile tamamlandı.

img-20240422-wa0135-001.jpg

img-20240422-wa0096-001.jpg

img-20240422-wa0153-001.jpg

img-20240422-wa0155.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler