Kahramanmaraş Özgür-Der Üyeleri Suriyeli Muhacirler İle İftarda Buluştu

Kahramanmaraş Özgür-Der Üyeleri Suriyeli Muhacirler İle İftarda Buluştu

Özgür-Der Kahramanmaraş Temsilciliğinin tertiplediği iftar yemeği, Suriyeli muhacir kardeşlerin katılımıyla Kılavuzlu Parkı'nda gerçekleşti.

Açılan iftarın ardından cemaatle akşam namazının kılındığı ve Kur'an-ı Kerim' den ayetlerin okunduğu programda Kahramanmaraş Özgür-Der temsilcisi Celal Kurşun kardeşlik vurgulu kısa bir açılış konuşması yaptı. Daha sonra düşüncelerini açıklayan Ferhat Kamalak "Bizleri bir araya getiren Allah'a hamd olsun. Yapay sınırlarla bizleri ayırmaya çalışan batı emperyalizmi bir yandan yakıp yıkarken bir yandan hesaba katamadığı bizlerin birlikteliğine vesile oluyor. Elbette savaş kötü bir şey. Fakat farz olunduğunda cihat kaçınılmazdır. Sonuçları ağırda olsa ümmetin uyanışına vesile olacaktır ve yüz yıl önce Suriye ile nasıl bir kardeşlik hukukumuz varsa bunun yine olabileceğini" söyledi.

İftar programına katılan Liyakad derneği başkanı Zekariya el-Hamed ise günün anlam ve önemine binaen konuşma yaptı. Konuşmasında düzenlenen iftar programı için teşekkür eden Hamed, "gün gelecek iftarımızı birlikte Suriye'de açacağız inşallah" dedi.  

Yudumlanan çaylarla beraber birbirleriyle tanışan ve muhabbet eden ensar ve muhacir aileler ilerleyen saatlerde vedalaşıp, programın tekrarı duasıyla ayrıldılar.

mara-20160626-01.jpgmara-20160626-02.jpgmara-20160626-03.jpgmara-20160626-04.jpgmara-20160626-05.jpg

Haber: M. Faruk Zengin

Önceki ve Sonraki Haberler