Muş Özgür-Der'den Gazze etkinliği

Muş Özgür-Der'den Gazze etkinliği

Özgür-Der Muş Temsilciliği Çocuk kulübünde aileler Gazze etkinliği yaptı.

10 Mart Pazar günü kahvaltı organizasyonu ile aileler dernekte toplanarak Filistin’de son durum ve yapabileceklerimiz üzerine hasbihal etti. Aynı zamanda çocukların biriktirdikleri harçlıklarını da verdiği etkinlikte çocuklar için bilgi yarışması, Filistin konulu sinevizyon ve konuşmalar yapıldı.

Konuşmalarda genel olarak aşağıdaki konulara değinildi.

“Filistin'de 76 yıldır artarak devam eden ve soykırıma dönüşen İsrail vahşetine karşı HAMAS’ın direnişi ve Gazze halkının sebatı aynı zamanda Kudüs’te sabırla ve yılmadan kılınan Cuma namazları ile tüm Filistin’e yayılma eğilimi olan direnişin ümmete ve tüm dünya insanlarına büyük dersler içeren bir mektebe dönüştüğü vurgulandı.

Ulus devlet gerçeğinin bizi nasıl bir kafese soktuğunu görmek gerektiği ve aynı zamanda Arap dünyasındaki İsrail ile normalleşme ihanetinin şuanda ümmeti soktuğu acziyetinde farkında olunması gerektiğinin altı çizilerek yapabileceklerimizi yapmak yapamayacaklarımız konusunda da Allah’a tevekkül ile dua etmek durumunda olmalıyız. Dua, Boykot, Hükumeti ticari ilişkiler konusunda uyarma, sosyal medyada Filistin ile ilgili paylaşımlarda bulunma gibi gündemimizin ilk maddesi her zaman Gazze olmalıdır. Günlük hayatımızda daha mütevazi bir tarz tutturarak kardeşlerimizin acısını yüreğimizde hissetmeliyiz. Umudu yeşertmek ve yapabileceklerimiz üzerine yoğunlaşmak Rabbimizin katında bizim için bir mazeret olabilecekken olmayacak noktalara konuyu çekerek meselenin sönümlenmesine müsaade etmemeliyiz”.

Etkinlik Öğle namazıyla son buldu.

mus-1-004.jpg

mus-2-003.jpg

mus-3-002.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler