Muş’ta "Adı Yemen'dir, Derdi Benimdir" Etkinliği Yapıldı

Muş’ta "Adı Yemen'dir, Derdi Benimdir" Etkinliği Yapıldı

Muş Özgür-Der Temsilciliği ile Eğitim-Bir Sen Muş 2. Şubesi tarafından 2 Mart Cumartesi günü saat 10:00 ile 13:30 arası "Adı yemen'dir, derdi benimdir" temalı kahvaltı etkinliği gerçekleşti.

"Gençlik Geleceğe Koşuyor" projesi kapsamında gençliğin İslami hassasiyetlerini geliştirmek, diğerkamlığı arttırmak ve ümmet bağlarını güçlendirmeyi hedefleyen faaaliyete ilgi yoğundu.

Etkinliği medyaya değerlendiren Zeliha KARTAL Yemen'in gündem dışı kaldığını belirterek, "Bugün burada Yemen için toplanmış bulunmaktayız. Dünyada savaşlar, açlıklar ve hastalıklar var. Fakat bizim gündemlerimizi başkaları oluşturduğu için Yemen gündem dışı kalıyor. Yapılan araştırmalar kanser hastalığından ölenlerin açlıktan ölenlerin sayısından daha az olduğunu gösteriyor. Bugün açlık çok gündeme gelmiyor. Biz evlerimizde rahat ve tok otururken Müslüman kardeşlerimizin açlığı bizi rahatsız etti. Bu anlamda Muşlu hanımlar ve beyler bir araya gelerek Yemen'e duyarlık oluşturmak ve elimizden geldiğince yardımcı olmak istedik." şeklinde konuştu.

"Çocukların annelerinin 'Cennette yemek yeriz.' dediği bir dünyada yaşıyoruz"

Yemen halkının kıtlıkla mücadele ettiğini anımsatan Kartal, "Medyadan gördüğümüz kadarıyla insanlar açlık, kıtlık ve sağlık sorunları ile mücadele ediyor. Bu çok acı ve ciddi bir durumdur. Bugün bir ilaç almak bizim için çok basit olsa da oradaki insanlar bunlarla mücadele ediyor. Çocukların annelerinin 'Cennete yemek yeriz.' dediği bir dünyada yaşıyoruz. Burada bütün dünyaya, zenginlere ve devlet liderlerine sesleniyoruz. Teknolojinin, ilacın, eğitimin ve sağlığın ilerlemesi çok güzel ama bir tarafta insanlar açlıktan ölüyorsa bunun bir anlamı yoktur. Bütün ümmete buradan Yemen'e karşı duyarlı olma çağrısı yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

mus-20190302-01.jpg

mus-20190302-02.jpg

mus-20190302-03.jpg

mus-20190302-04.jpg

mus-20190302-05.jpg

mus-20190302-06.jpg

mus-20190302-07.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler