Muş’ta Gazze ile dayanışma mitingi düzenlendi

Muş’ta Gazze ile dayanışma mitingi düzenlendi

​​​​​​​Muş Mescid-i Aksa Platformu çağrısı ile Cuma namazı çıkışında "Büyük Gazze Mitingi" düzenlendi.

Muş’taki camilerden Cuma namazı çıkışı kortejler halinde belediye alanına toplanıldı. Daha sonra Kur'an tilaveti ve İmam-hatip Mahsun EMİNOĞLU'nun konuşması oldu. Eminoğlu, konuşmasında bugün Gazze'de olan durumun aslında ümmetin acizliğinden kaynaklandığını ve herkesin özellikle boykota katılarak Gazze'ye destek vermesi gerektiği üzerine durdu. Daha sonra Abdusselam SAYSAl’in Kürtçe, Kudüs ve Gazze üzerine bir konuşması oldu. Saysaı, hükümetin incirlik, kürecik üslerini kapatması ve ticari anlaşmaların sonlandırılması konusunda ayrıca vurguları oldu.

 

Ardından Nevaf TEKRURİ, Aksa Tufanı hareketiyle yenilmez sanılan işgalci İsrail'in zillete düştüğünü, Müslümanların İsrail askerlerini öldürdüğünü, siyonistlerin ise sadece kadın ve çocuklara gücü yettiğini ve hiçbir ahlaki sınıra riayet etmeden Gazze'yi yok etmeye çalıştığını ifade etti. Ayrıca orada bir cihadın varolduğunu Kassam’ın henüz tüm gücünü ortaya koymadığını bildirdi.

Tüm dünya müslümanlarına bu cihada güçleri oranında destek vermeleri gerektiğini vurgulayan misafirimiz özellikle fitnecilerin ortaya attığı Hamas saldırmazsa bu sonuç olmayacaktı ve ikincisi de bizim yardımımızın ne anlamı var ki gibi argümanlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Unutulmamalı ki Filistin bir bütün olarak 75 yıldır aşama aşama işgal edilmekte ve müslümanlara her türlü eziyet reva görülmektedir. Bu yönden hiç kimse uzakta durmamalı, madden, boykota katılarak, yazarak, toplantılar yaparak, eylemlerle meseleyi sıcak tutmalı ve gündem oluşturmalıdır. Türkiye'nin tarihi misyonuna da değinen Tekruri, konuşmasından sonra Belediye meydanından İmam Şafii camisine yürüyüşe geçildi. Son olarak Çağlayan camii imam-hatibi Mustafa İLCİ'nin duası ile etkinlik sona erdi.

20231117-mus-1.jpg

20231117-mus-2.jpg

20231117-mus-3.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler