12.'si düzenlenen “Üniversiteliler Buluşuyor” Batman Özgür-Der’in ev sahipliğinde başladı!

12.'si düzenlenen “Üniversiteliler Buluşuyor” Batman Özgür-Der’in ev sahipliğinde başladı!

Özgür-Der Gençliği’nin organize ettiği 12.'si düzenlenen “Üniversiteliler Buluşuyor” programı için Türkiye'deki birçok şehirden üniversite öğrencileri Batman’da bir araya geldi.

HAKSÖZ HABER

Cuma namazı ile başlayan  Üniversiteliler Buluşuyor" programı namazın ardından Enes Ece'nin Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Ömer Faruk Çelik'in selamlama konuşmasının ardından sözü alan Ramazan Çelikel’in Gazze’de yaşanan gelişmeler karşısında üniversite gençliğinin faaliyetleri hakkında genel bir çerçeve çizildi.

"Gazze halkının maruz kaldıkları zulüm karşında insan acziyetinden ötürü utanıyor. Her türlü zorbalığa rağmen Gazze’nin bize müthiş katkıları oldu. Bunun en somut örneği ise yedi aydır devam eden eylemlerin farklı camialara bir araya getirerek oluşturduğu kardeşlik iklimidir. Hamdolsun son bir haftadır üniversitelerde de eylemler oluyor. Bunun artması yayılması inanıyorum ki üniversiteleri daha da hareketlendirecek ve bereketlendirecektir.

 

'Niye elimizden bir şey gelmiyor?' diye hayıflanmanın anlamı yoktur. Yaşadığımız çaresizliğin sebebi 7 ay öncesine değil daha eskiye dayanıyor. Esasında üzerimizdeki ablukanın kırılması için Aksa Tufanı’nın oluşturduğu direniş ruhu büyük bir imkandır. Bu süreçteki acziyetimizin intikamını daha çok çalışarak daha kaliteli işler yaparak aşacağız. Sürekli ivmemizi yükselterek sorunlarımıza çare arayan Müslümanlar olursak ancak bu durumdan kurtulabiliriz. İslami çalışmalar içerisinde layıkıyla olduğumuz gibi öğrenciliğimiz bittikten sonra çalışma hayatı içerisinde de aynı ilkelerle hareket etmek zorundayız.”

Adana, Amasya, Ankara, Bartın, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, İstanbul, Mardin, Maraş, Muğla, Muş, Tatvan, Zonguldak, Van ve Erzurum’dan üniversiteli gençlerin katılımıyla başlayan programda paneller ve istişareler gerçekleştirilecek. Farklı illerden öğrencilerin konuşmacı olduğu programların içeriği şu şekilde:

 "Mücadele Sahalarımız,  Usulümüz ve Üniversite Çalışmaları"

"Gazze Sürecinin Türkiye'deki Yansımaları"

"İslami Kimlik Aidiyet Bilinci ve Çalışmalarımızın Seyri"

"Umut Direniş Ekseninde Suriye Kıyamı ve İdlib İzlenimleri"

"Türkiye'deki Seçim Sürecinin değerlendirilmesi ve yansımaları"

whatsapp-image-2024-05-03-at-15-01-28.jpeg

whatsapp-image-2024-05-03-at-15-01-27-1.jpeg

whatsapp-image-2024-05-03-at-15-01-27.jpeg

whatsapp-image-2024-05-03-at-15-01-26.jpeg

Üç gün sürecek program kapsamında paneller dışında  atölye oturumları, mesleki deneyim toplantıları, gezi,  konser ve Gazze eylemi de yer  alacak.

Önceki ve Sonraki Haberler