Özgür-Der Lise Gençliği 3. Kez Bir Araya Geldi

Özgür-Der Lise Gençliği 3. Kez Bir Araya Geldi

Gelenekselleşen “Özgür-Der Lise Gençliği Buluşması” programının üçüncüsü bu ay gerçekleştirildi.

Özgür-Der Diyarbakır Şubesi Selahaddin Eyyubi Konferans Salonunda düzenlenen programa her zaman olduğu gibi yoğun bir ilgi vardı. Çok samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşen program cemaatle kılınan ikindi namazı ve yemek ikramıyla başladı.

Akan Akamak'ın kondüktörlüğünde gerçekleşen programda, kısa bir konuşma yapan Akamak, "Hz. Muhammed'e (s) vahiy geldiği zaman Allah ondan ne istediyse bizden de onu istiyor. Bu uyuşuk halden arınıp (kalkıp) uyarmasını ve Rabbinin adını yüceltmesini istiyor bizden. ikinci dönem sizin için hakikaten bulunmaz bir fırsat kalkın insanları uyarın. Öğrenci arkadaşlarınızı gerekirse ailenizi ve asıl gayeniz hiçbir şey değil sadece ve sadece yüce Rabbinizin adını yüceltmek olsun. Bu amaçla hareket edin. Birlikte hareket etmeli, insanları uyarmada bir dert bir çabamız olmalı ve bu noktada insanlara Ahzap Suresi 21. ayette 'Allah'a inanan ve Allah'tan korkan için en güzel örnek Hz. Muhammed'dir(s). Onu örnek alarak Müslüman bir gençlik olmayı, Rabbimizin bize nasip etmesi için o çabayı sarf edelim. 'Deki; benim namazım ve ibadetlerim, hayatım ve ölümüm âlemlerin Rabbi olan Allah içindir.' İnşallah bu gaye ile ikinci dönemi başlatır ve arkadaşlarınıza yönelirsiniz." şeklinde konuştu.

Akamak'ın konuşmasından sonra program dâhilinde olan film izlenildi. Akşam namazı kılındıktan sonra ise program son buldu.

Osman Tuğrul / Islah Haberlise-gencligi-bulusmasi01.jpg

lise-gencligi-bulusmasi02.jpg

lise-gencligi-bulusmasi03.jpg 

Önceki ve Sonraki Haberler