Özgür-Der Üniversite Gençliği yeni döneme başlarken bir araya geldi

Özgür-Der Üniversite Gençliği yeni döneme başlarken bir araya geldi

Gençler İstanbul'da gerçekleştirilen etkinlikte tanışma imkanı buldu.

Özgür-der Üniversite Gençliği, İstanbul'da üniversiteyi yeni kazanan öğrenciler ile mevcut öğrenciler ve mezunların tanışıp kardeşliklerini pekiştireceği bir etkinlikte bir araya geldi.

Sabah saatlerinde Şamlar'da kahvaltı ile bir araya gelen gençler gün içerisinde hem genel hem de mesleki anlamda dar çerçevede tanışma imkanı buldular.

Gün içerisinde sportif etkinlikler ve bilgi yarışması gibi faaliyetler de yapılırken, cemaatle eda edilen namazlar akabinde Haksöz Dergisi Yazarı Kenan Alpay da gençlere nasihatlarda bulundu.

Alpay konuşmasında Filistin meselesini anlamaya dair önemli noktalara değinerek Müslümanların hem Filistin hem de İslam coğrafyasının tüm diğer meselelerini sahiplenmesi gerektiğini ifade etti.

Alpay bazı Müslümanların Hamas'ın yapmış olduğu operasyonlar karşısında herhangi bir futbol maçında atılan bir gole sevindikleri kadar sevinemediklerini söyledi.

Müslümanlarla bir arada olmanın önemine değinen Alpay, "İstanbul'da trafik vardır, dersler yoğundur. Ancak bunları bahane ederek İslami çalışmalardan, hayır faaliyetlerinden cemaatten, camiadan uzak durmayın. Cemaatte bereket vardır. Sizi ihya edecek olan Müslümanların yanıdır. Allah secdeye varanlarla secdeye varın buyuruyor." diye ekledi.

Haber: Çağrı İslam - Muhammed Onur Yıldırım Foto: İshak Gökgöz

ozgurder-uni-piknik8.jpg

ozgurder-uni-piknik6.jpg

ozgurder-uni-piknik.jpg

ozgurder-uni-piknik7.jpg

ozgurder-uni-piknik2.jpg

ozgurder-uni-piknik3.jpg

ozgurder-uni-piknik5.jpg

ozgurder-uni-piknik9.jpg

ozgurder-uni-piknik4.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler