Özgür-Der'li Gençler “Şehitleri” Andı

Özgür-Der'li Gençler “Şehitleri” Andı

Özgür-Der kız lise gençliğinin aylık programı yine yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Özgür-Der Diyarbakır Şubesi lise öğrencilerinin her ay gerçekleştirdiği aylık etkinliği, Özgür-Der Selahaddin Eyyubi Konferans salonda gerçekleştirildi. "Şehitler ayı" olarak da ifade edilen Şubat ayına denk gelmesi nedeniyle bu ay ki program "Şehitleri anma" ile ilgili oldu.

Sunuculuğunu Nur Şimşek'in yaptığı program, Gurbet Çokur'un Kur'an'ı Kerim tilavetiyle başladı. Mealini ise Şérifi İlknur Özkılıç okudu.

Programda, Emine Doğru "Şehitlik ve şahitlik" üzerine kısa bir konuşma yaptı. Ardından şehitlerle ilgili sinevizyon gösterimi izlendi. Menekşe Bars, Şehid Seyyid Kutup'un hayatını; Seyyid Kutup sanki kendisi anlatıyor gibi tek kişilik(monolog)tiyatro şeklinde canlandırarak anlattı.

Hz. Sümeyye'nin hayatını ise Ebrar Çimen duygulu-heyecanlı bir şekilde sundu. Ardından "Mavi Marmara" şiirini Şeymanur Tantaş okudu.

Şehid Metin Yüksel'in hayatını da Sema Erdem yine (monolog) tek kişilik tiyatro şeklinde aktardı.

Program müzik gurubunun koro olarak seslendirdiği ezgilerle devam etti. Leyla Karadeniz de, Malcolm x'in hayatını canlandırarak duygulu bir şekilde anlattı. Daha sonra Kevser Demir "öfke şiirini" okudu.

Gülsüm Ülsen'in duasıyla program sona erdi.

Aslı Yıldız / Islah-Haber

sehitler-gecesi-(2).20120228193622.jpg

sehitler-gecesi-(7).jpg

sehitler-gecesi-(11).jpg 

Önceki ve Sonraki Haberler