Özgür Üniversiteli Dergisi Forumu Yapıldı

Özgür Üniversiteli Dergisi Forumu Yapıldı

Özgür Üniversiteli Buluşması'nın 5. gününde Özgür Üniversiteli Dergisi forumu düzenlendi.

Özgür-Der Diyarbakır Şubesi’nin 4. sünün düzenlediği Özgür Üniversiteli Buluşması kapsamında Tuncay Yerlikaya'nın sunumuyla Özgür Üniversiteli Dergisi Forumu yapıldı. Program Musa Üzer'in dergi hakkında yaptığı kısa değerlendirmesiyle başladı.

Dergiyi bir okula benzeten Musa Üzer, derginin kardeşlerimiz tarafından benimsenilmesi ve sahiplenilmesi gerektiğini ifade etti.

Üzer’den sonra sözü alan Tuncay Yerlikaya derginin nasıl daha iyi bir düzeye çıkarılabileceği üzerine konuşmasına devam etti. “Zihin Konforunuzu Bozan Bir Dergi” sloganı ile yola çıkan Özgür Üniversiteli’nin var olan gençliğe biçilen rolün yıkılmasını ve yeni bir kimlikle üniversite gençliğinin yeniden inşa edilmesini hedeflediğini ifade etti.

Özgür Üniversiteli dergisine kardeşlerimizin sahip çıkması gerektiğini söyleyen Yerlikaya, özellikle hedef kitlesi olan üniversite öğrencilerinin yapıcı eleştiriler eşliğinde her türlü katkıyı yapması gerektiğini kaydetti.

Program niteliğin nasıl artırılabileceği üzerine yorumları kabul ederek geçti. Sözü alan Diyarbakır Özgür-Der Şubesi genel sekreteri Mehmet Deniz pratik katkıların önemine değindi. Derginin ihtiyacı olan kısımların tamamlanması gerektiğini belitti.

Derginin üniversite gençlerinin kendini geliştirmek için önemli bir saha olduğunun üzerinde duran Yerlikaya her üniversiteden öğrencilerin destek vermesi gereken bir dergi olduğunu, derginin materyal bakımından eksik olduğunu, bu açığı kapatmak için üniversiteli kardeşlerimizin desteğine ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Bu dergiyi hep beraber yürütmemiz gerekti üzerinde duran Yerlikaya kardeşlerimizin gündemi takip etmesi ve sürekli aktif bir bilince sahip olması gerektiğine vurgu yaptı. Günümüzün abilerinin bu tip dergilerde yetiştiğini hatırlatan Yerlikaya, özverili bir çalışma ile kardeşlerimizin arasından da yetenekli kalemlerin çıkabileceğini belirtti.

Program Özgür Üniversiteli Buluşması için hazırlanan sırt çantalarının dağıtılması ile sona erdi.

Haksöz Haber / Nurullah Akdeniz

Fotoğraf: Muhammed Kutub Aytekin

ozgur_universiteli_forumu-(1).jpg

ozgur_universiteli_forumu-(4).jpg

ozgur_universiteli_forumu-(2).jpg

ozgur_universiteli_forumu-(3).jpg 

Önceki ve Sonraki Haberler