Sakarya’da R4BİA Gecesi

Sakarya’da R4BİA Gecesi

Abdurrahman Dilipak ve Hamza Türkmen’in konuşmacı olarak katıldığı “Özgürlük ve Esaret Arasında İnce Çizgi: R4BİA” adlı geceye Sakarya halkı yoğun ilgi gösterdi.

 

HAKSÖZ-HABER

Gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak ve Haksöz Dergisi yazarı Hamza Türkmen’in katıldıkları “Özgürlük ve Esaret Arasında İnce Çizgi: R4BİA” Gecesi Sakarya halkının yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

Sakarya Üniversitesinden Sakarya Özgür Düşünce TopluluğuSakarya Üretim Araştırmaları Topluluğu ve ÜNİAK’ın organize ettikleri gece Kur’an-ı Kerim okunması ve mealinin verilmesi ile başladı. Sinevizyon gösteriminde Mısır’da yaşanan darbe süreci ve Muhammed Mursi ve İhvan’ın bu darbe karşısında gösterdikleri onurlu ve dik duruşun anlatıldığı sinevizyondan sonra Haksöz Dergisi yazarı Hamza Türkmen konuşmasını yaptı.

Konuşmasının büyük bölümünü yitirdiğimiz ümmet bilincinin yeniden kazanılmasına ve ümmeti diriltecek olan yegane unsurun temel kaynağımız Kuran’a dolayısıyla özümüze fıtratımıza dönmekle ancak mümkün olabileceği konusunda ayıran Türkmen ;

Bizler yetim bırakılmış değerleri ellerinden alınmış kanaat önderleri bir bir şehid edilmiş içerisinde barındırdığı tüm eksiklik ve yanlışlıklarına rağmen dini yok edilmeye çalışılmış bir neslin çocuklarıyız. Bizler kavramları unutturulmuş değiştirilmiş tahrif edilmiş bir mirası teslim aldık. Ama ne oldu? Dinine sahip çıkan Kuran’a sahip çıkan Peygamberine sahip çıkan ıslah önderleri çıktı aramızdan. Allahu Teâlâ Enfal Suresinde 53.ayeti kerimede Kendilerine verilen nimeti terk edenlerin durumunun değişeceği vurgulanmaktadır. Peki, bu nimet nedir? Elbette ki bu nimet Allah’ın Kitabıdır vahiydir” diyerek konuşmasını sürdürdü.

Hamza Türkmen’in ardından Abdurrahman Dilipak konuşmasını yaptı.

Konuşmasına 17 Aralık operasyonu üzerinden giriş yapan Dilipak burada bu tuzağı düzenleyenlerin tuzaklarının başlarına geçtiğini ayaklarının birbirine dolaştığını söyledi. ”Ne         olduysa oldu tuzakları boşa çıktı.Ama bunlar durmayacaklar,durmazlar.Ancak şu bilinsin ki bizlere Bosna’nın duaları yeter bize Suriye’nin duaları yeter bize Kahire’nin duaları yeter.Biz tüm haksızlıkların karşısında olacağız.Kim olursa olsun mazlumdan yana zalime karşı temel ilkemiz olması lazım.”diyerek konuşmasını sürdüren Dilipak;

Müslümanlar kendi iradeleri ile kaderlerini tayin edebilirler. Mehdi beklemek beyhudedir. Mehdinin gelip gelmeyeceği belli değildir.Bu ne Kuran’da geçer ne de diğer kaynaklarda.Sizler hayırlı bir topluluk olmak istiyorsanız iyiliklerinizi artıracaksınız.Hiç kimseye güvenmeyin Allah’tan başka.En çok da nefsinize güvenmeyin” konuşmasını bitirdi.

Daha sonra kısa bir soru-cevap bölümünden sonra Abdurrahman Dilipak ve Hamza Türkmen’in okurlarıyla buluşarak Abdurrahman Dilipak yeni çıkan kitabı “Coğrafi Keşiflerin İçyüzü” Hamza Türkmen ise “İslami Mücadelenin Yeni Dili” ve “Ulusçuluk Çıkmazı” ve diğer kitaplarını imzaladı.

hamza-turkmen-abdurrahman-dilipak-2.jpg

sakarya-rabia-20131225-01.jpg

sakarya-rabia-20131225-02.jpg

sakarya-rabia-20131225-03.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler