Üniversite Gençliği Kayseri’de Buluştu

Üniversite Gençliği Kayseri’de Buluştu

Adana, Antalya, Konya, Isparta, Afyon, Amasya ve Ankara illerinden gelen üniversiteli gençlerin katılımıyla düzenlenen buluşma Cumartesi günü kahvaltı ve tanışma ile başladı.

Adana, Antalya, Konya, Isparta, Afyon, Amasya ve Ankara illerinden gelen üniversiteli gençlerin katılımıyla düzenlenen buluşma Cumartesi günü kahvaltı ve tanışma ile başladı.

Kahvaltı sonrası Hikmet Sarı Hoca ile ŞAHİDLİK kavramı üzerine konuşulup Ali Dağı Yeraltı Şehri’ne gezi düzenlendi. Akşam namazı Cami-i Kebir’de cemaatle kılınan namazın ardından Abdulhakim Beyazyüz Hocamızın Tevhid Ve Şahidlik konulu konferansının ardından 1. Gün böyle geçti.

Konferansa Rıdvan TURHAN kardeşimizin açılış konuşması, İdris Tekelek ve Erdi Deniz kardeşlerimizin Kur’an ve meal okumaları ile başlandı. Daha sonra söz alan Abdulhakim Beyazyüz konuşmasında şunlara değindi: “Allahın lütfu olmazsa işte başarılı olamayız, ancak o isterse peygamberlerin etkisini yaratabiliriz.

O kullarına karşı rahmet sahibidir. Kendisini İslam’a nispet edenler Allah’la bağlarını koparırlarsa işte başarılı olma ihtimali yoktur. Bu yüzden besmeleyle başlar hamd ile bitiririz işlerimizi.

Allaha ortak koşma olayı onu tanımamaktandır.

İlahlık vasfının başında yönetim gelir, yaratıcı Allah olduğu gibi. Ortada tek bir ilah vardır geri kalan istisnasız onun mahluklarıdır. Hepsini ilmiyle kuşatmıştır. Allah ehad’dır dediğimizde onun benzerlerinin olmadığını söylemiş oluyoruz. İnsanlar meseleyi doğru tezahür etmediğinden dolayı şirk koşuyorlar. Ya şefaati başkasından bekliyorlar ya da hükmü onun dışında başkasına veriyorlar. Bu noktada Müslümanlar olarak çok ciddi sorumluluklar omuzlarımıza biniyor. Çünkü biz onun lütfuyla hidayete ulaşmış çok az insanlardan bazılarıyız. Şüphesiz biz bu nimetlere ebediyen sahip olacağız anlamına gelmez. Bizler bu noktada, istenilen şartlarda şehidler, şahidler olarak peygamberin o kutlu yolunu takip etme konumuna sahibiz. Bu şekilde Allahın cennete koyduğu muttakilerden olabiliriz. Bu sebeble en büyük sorumluluğumuz şahidliktir. Toplum olarak da yolumuz budur “Sizden hayıra çağıran iyiliği emredip kötülüğü meneden bir topluluk bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir.”

Yeryüzünün inşaası için çalıştığımızda hem dünyada hem ahirete izzet ve şerefe ulaşmaya sahibiz. Şehidlik, şahidlik Allahın esmasını yeryüzünde göstermektir.

İslam kimliği tüm kimliklerin üzerindedir. Tüm kimliklerin değerini koyan ölçü İslam kimliğidir.”

2. Güne Yasin RUMELİ kardeşimizin evinde verdiği kahvaltı ile başlandı. Kahvaltı sonrası Abdulhakim Beyazyüz içe dönük gündem değerlendirmesi yaptı. Öğle namazı sonrası Erciyes Dağına çıkılıp teleferiğe binildi ve kızaklarla kayıldı. Akşam yapılan çiğköfte sonrası program sona erdi.

kayseri-20121210-1.jpg

kayseri-20121210-2.jpg

kayseri-20121210-3.jpg

kayseri-20121210-4.jpg

kayseri-20121210-5.jpg

kayseri-20121210-6.jpg

kayseri-20121210-7.jpg

kayseri-20121210-8.jpg

kayseri-20121210-9.jpg

kayseri-20121210-10.jpg

kayseri-20121210-11.jpg

kayseri-20121210-12.jpg

kayseri-20121210-13.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler