“Gerçek özgürlük Kur’an’a tabi olmaktır!”

“Gerçek özgürlük Kur’an’a tabi olmaktır!”

Özgür-Der Sakarya Şubesi tarafından Adapazarı’nda Ramazan ve Kur’an standı açıldı. Stantta Grup Yürüyüş'ün yeni albümü de temin edilebilir.

Kur'an'ın indirildiği ay olan Ramazan ayına ait vahiy ve şahitlik vurgusunu ön plana çıkartmak, dini ve toplumsal ıslah mücadelesine katkıda bulunmak amacıyla açılan stantta  Ramazan ve Kur'an konulu slayt gösteriminin yanında kitap sergisi de  halkın dikkatine sunuluyor.

Konuyla ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz Özgür-Der Sakarya Şube Başkanı Mehmet Baki KIZILTEPE şunları söyledi:

"Her geçen yıl daha da sıradanlaştırılmaya çalışılan ve içi tamamen boşaltılıp sadece bir eğlence ve tüketim ayına dönüştürülmeye çalışılan Ramazan ayının bunlarla hiçbir ilgisinin olmadığı açıktır. Ramazan ayı fedakârlığın, Rabbe yakınlaşmanın, açlığı ve açları yoksulları anlamanın, onların durumlarını hissedebilmenin, kanaatkârlığın, sebatın ve merhametin ön plana çıktığı bir aydır. Mübarek olması ise içinde vahyin indirilmiş olmasındandır. Bu yüzden Ramazan ayını idrak edebilmek Kur'an'ı gündemleştirmekle ancak mümkün olacaktır. 'Gerçek özgürlük Kur'an'a tabi olmaktır!' sloganıyla açmış olduğumuz stant Adapazarı Çark Mesire alanının yanındaki fuar alanında bulunuyor."

4 Eylül'e kadar açık kalacak olan stantta Grup Yürüyüş'ün Adanış Günü albümü de Adapazarı halkının ilgi ve beğenisine sunuluyor.

Ömer Esen / Haksöz-Haber

Önceki ve Sonraki Haberler