Mısır’daki Katliam Sakarya’da Lanetlendi

Mısır’daki Katliam Sakarya’da Lanetlendi

Mısır’da bu sabah yaşanan katliam İHH ve Özgür-Der’in çağrısı ile Adapazarı AKM önünde yapılan kitlesel basın açıklaması ile lanetlendi.

Mısır’da bu sabah yaşanan katliam İHH ve Özgür-Der’in çağrısı ile Adapazarı AKM önünde yapılan kitlesel basın açıklaması ile lanetlendi.

Sunuculuğunu Muaz Özarslan’ın yaptığı eylemde İHH Sakarya Sorumlusu Ruhi Ademoğlu Sakarya Özgür-Der Şube Başkanı Mehmet Kızıltepe Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi Başkanı Oğuzhan Özkan birer konuşma yaptılar.

Yapılan konuşmalarda Mısır’da bu sabah yaşanan katliam şiddetle kınanarak lanetlendi. İHH Sakarya Sorumlusu Ruhi Ademoğlu Mısır’da bu katliamı gerçekleştirenleri lanetlediklerini vurgulayarak Allah’ın Mısır’lı kardeşlerimize sabır ve metanet vermesini dilediklerini belirtti. Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Oğuzhan Özkan’da katliamı gerçekleştiren darbecileri lanetleyerek başladığı konuşmasında bu sabah yaşanan bu olayı tarihin affetmeyeceğini tarihin affetse Allah’ın affetmeyeceğini vurguladı. Özgür-Der Şube Başkanı Mehmet Kızıltepe ise özetle şunları söyledi:

“Birileri diyor ki iddialarınızdan vazgeçin. Birileri diyor ki imanınızdan vazgeçin. Birileri diyor ki bu kadar da direnmeyin. Birileri diyor ki boyun eğin ve zulme darbeye ve baskılara karşı çıkmayın. Birileri diyor ki meydanları boşaltın. Adeviye’yi Nahda’yı tüm Mısır’daki meydanları terk edin. Fakat müslümanlar darbeciler istiyor diye direnişten vazgeçecek değildir. Darbeciler istiyor diye meydanları boşaltacak değildir. Mısır’da müslümanlar her şeyi göze almış durumdalar.”

Eylem kendisi Mısır’lı olan ve Sakarya’da irşad faaliyetlerinde bulunan El Mecdi’nin yaptırdığı duayla son buldu.

sakarya-20130814-1.jpg

sakarya-20130814-3.jpg

sakarya-20130814-4.jpg

sakarya-20130814-5.jpg

sakarya-20130814-6.jpg

sakarya-20130814-7.jpg

sakarya-20130814-8.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler