Sapanca'da Mescidi Aksa Eylemi

Sapanca'da Mescidi Aksa Eylemi

Siyonist İsrail’in Mescidi Aksa’ya yaptığı saldırılar Sapanca’da lanetlendi.

SABED'in çağrısı; Özgür-Der ve İHH'nın da desteğiyle Sapanca'da düzenlenen basın açıklamasında "Filistin toprakları üzerinde adeta bir ur gibi etrafına hastalık ve zulüm yayan Siyonist İsrail'in son olarak Mescidi Aksa'ya yapmış olduğu alçakça saldırılar sıradan bir olay değil İslam'ın ve Müslümanların izzetine yapılmış saldırılardır." denildi.

SABED Başkanı Ömer SEVİM'in okuduğu basın açıklamasında tekbirler getirilirken "KATİL İSRAİL FİLİSTİNDEN DEFOL"  "KUDÜSE SELAM DİRENİŞE DEVAM" "SAPANCA'DAN KUDÜS'E DİRENİŞE BİN SELAM" "YAŞASIN AKSA İNTİFADASI " "YAŞASIN KÜRESEL İNTİFADA" sloganları atıldı.

Basın Açıklamasının Tam Metni:

Aksa İntifadasına Sapanca'dan Bin Selam

Değerli Sapanca Halkı ve programa katılan kardeşler!

Kudüs'te Mescidi Aksa'ya ve Müslümanlara yönelik Siyonist saldırıları protesto etmek için bugün burada toplanmış bulunuyoruz. Geçen hafta Mescid-i Aksa'yı 1967'den bu yana ilk kez tamamen kapatan İsrail, iki gündür de Mescid-i Aksa külliyesine ait kubbenin altına kadar girerek mihrabı askerlerine çiğneterek çirkin bir saldırının altına imza atmıştır. 2012'de toplam 3 kere, 2013'te ise 8 kere kapatılan Harem-i Şerif'e bu yıl şimdiye dek tam 76 kez Müslümanların girişi engellendi.

Bilhassa 2011 yılında başlayan Ortadoğu intifadaları ile beraber değişen konsept ve dengeler ne olursa olsun Siyonistlerin tutumları değişmiyor. Filistin toprakları üzerinde adeta bir ur gibi etrafına hastalık ve zulüm yayan Siyonist İsrail'in son olarak Mescidi Aksa'ya yapmış olduğu alçakça saldırılar sıradan bir olay değil İslam'ın ve Müslümanların izzetine yapılmış saldırılardır.

Her türlü zulmü ve cinayeti kendisine hak olarak gören bu gasıp elleri kanlı Siyonist katiller sürüsü dünyanın gözlerinin önünde pervasızca davranmaya devam ediyor. Bu tutum hiç şüphesiz ki müslümanlar için sürpriz değil. Müslümanlar aziz bildikleri değerlerini korumak ve kollamak için yılmadan mücadeleye devam edeceklerdir. Mescidi Aksa da müslümanlar için çok önemli ve sembolik değeri olan Harem-i şerif'tir. Ve bu aziz Harem-i Şerif yıllardır Siyonist çetelerin işgali altındadır.

Birleşmiş Milletlere yön veren beşli çetenin koruması altında her türlü zulmü işlemeye devam eden İsrail yönetiminin ve onu şımartan bu beşli çetenin sonu Rabbimizin izniyle yakındır. Bu alçakça saldırılara karşı henüz harekete geçen bir örgüt yok. Uluslararası kurumların, insan hakları örgütlerinin, Arap Birliğinin, İslam İşbirliği Teşkilatının UNESCO'nun ve daha birkaç hafta önce Kobani için yapmadıklarını bırakmayanların Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıların son bulması, var olan kuşatmanın kaldırılması için herhangi bir girişimleri olmadı. Olacak gibi de gözükmüyor.

İçinde bulunduğumuz modern bilgi çağı insanının tipik bir özelliği olsa gerek. Herşeyi bilip hiçbir şey yapmamak. Ya da ben bilirimci davranmak. Adaleti elinin tersiyle itmek. Adaleti ve tutarlılığı önemsememek.

Oysa zulüm her yerde zulümdür. Zalimin ve zulme uğrayanın dini, etnik aidiyeti önemli değildir. Müslümanlar hangi şart altında olurlarsa olsunlar mazlumun yanında zalime karşı durmak zorundadırlar. Bizler Sapanca'lı ve Sakarya'lı müslümanlar olarak bu ilkenin unutulmaması gerektiğinin altını çiziyoruz. Bu anlamda İsrail'i şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.  İsrail ateşle oynuyor. Bunun farkına varmalı, aksi halde kendi tutuşturduğu bu ateşte yanıp kül olacaktır.

Evet değerli müslümanlar; Aksa'ya sahip çıkma sorumluluğu İslam ümmetinin omuzlarındadır.Peki! Mescidi Aksa'yı kim koruyacak?

Bunu bir yandan Harem-i Şerif'in kapatılmasının savaş ilanı olduğunu söyleyip bir yandan da İsrail'in Kanal 10 televizyonuna verdiği demeçte Kudüs'te yeni bir İntifada başlatılmasına karşı olduğunu söyleyen Mahmut Abbas tipi işbirlikçiler mi?Sisi gibi Hamas'ı Gazze'de boğmaya çalışan binlerce müslümanın katili darbeci generaller mi? Suud gibi, Ürdün gibi tescilli Amerikan uşakları mı?Dört yıldır 200 binden fazla insanı katleden binlerce çocuk öldüren binlerce kadının ırzına geçen Esed gibi caniler mi?Sahip olduğu ilke ve değerlerinin tamamını terk eden Esed'in hamisi İran İhanet Yönetimi mi?

Hayır, Mescidi Aksa bunların hiçbirinin insafına terk edilemeyecek kadar azizdir ve Müslümanların onurudur ve müslümanlar onurlarını koruyanlardır.

sapanca01.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler