Tatvan Özgür-Der’den yaz Kur’an kursu yılsonu etkinliği

Tatvan Özgür-Der’den yaz Kur’an kursu yılsonu etkinliği

Tatvan Özgür-Der tarafından organize edilen yaz Kur’an kursu yapılan etkinlikle bitti.

Tatvan Özgür-Der tarafından açılan yaz Kur’an kursu 28 Haziran’da başladı. 40 öğrencinin bulunduğu yaz kursunda Kur’an-ı Kerim eğitimi ile birlikte siyer, fıkıh ve ahlak dersleri eğitimi verildi. Kurs hocası Şeyma AYKAN ve Zeynep TÜLAY tarafından verilen eğitim 28 Ağustos’ta yapılan etkinlikle sona erdi.

Yıl sonu etkinliğinde kurs öğrencileri Kur’an-ı Kerim okudu. Kız ve erkek öğrencilerden oluşan grup Esmaul Hüsna okudu. Tatvan Özgür-Der Başkanı Metin AVA bir konuşma yaptı. AVA konuşmasında “Yapılan her çalışma bizim için çok değerlidir. Söz konusu nesillerimiz olunca onlar için elimizden geleni en iyisini yapmak zorundayız. İçimizden en hayırlı olanınız Kur’an öğrenen ve öğretendir şiariyla açılan  bu kursta emeği geçen hocalara, velilere ve öğrencilere çok teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.

Kursa katılan öğrencilere kursa katılım belgesi verildi. Ayrıca Kur’an okumaya geçenlere Kur’an-ı Kerim ve kurs öğrencilerine kalemlikler hediye edildi. Etkinliğin sonunda davetlilere ve öğrencilere meyve suyu kurabiye ikram edildi.

kurs1-001.jpg

kurs2-001.jpg

kurs3-001.jpg

kurs4.jpg

kurs5.jpg

kurs6.jpg

kurs7.jpg

kurs8.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler