Tatvan’da Gazze soykırımı telin edildi

Tatvan’da Gazze soykırımı telin edildi

Tatvan Özgür-Der Gazze’deki soykırımı telin etmek için basın açıklaması yaptı.

Tatvan Yaşam Avm önünde yapılan açıklamayı Tatvan Özgür-Der başkanı Metin Ava okudu.

Açıklama boyunca "Tatvan’dan Gazze’ye Direnişe Bin selam”, “Tatvan uyuma kardeşine sahip çık”, “La ilahe illallah”, “katil ABD katil İsrail”, “Katil İsrail hesap verecek”, “Vur vur Hamas vur Siyonizme vur” sloganları atıldı.

Basın açıklamasından sonra yapilan dua ile program son buldu.

img-20240204-wa0051.jpg

Basın açıklamasının tam metni:

GAZZE'NİN FERYADI DUYULSUN, SİYONİST ABLUKA KIRILSIN

Değerli basın mensupları,

Kıymetli müslümanlar,

Sizleri selamların en güzeli olan ALLAH'ın selamı ile selamlıyorum. ESSELAMU ALEYKÜM

Değerli Tatvanlılar Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (SAV) bir hadisinde ‘Müminler Bir Vücudun Azaları Gibidirler, Vücudun bir uzvu hasta olduğu zaman, diğer uzuvlar da bu sebeple uykusuzluğa ve ateşli hastalığa tutulurlar.’ buyurmuştur.

Hali hazırda bizden çok da uzakta olmayan bir coğrafyada Filistin'de, Gazze'de kelimenin tam manasıyla bir soykırım yaşanıyor. Müslüman kardeşlerimiz çoluk çocuk, genç yaşlı ayırt edilmeden vahşice katlediliyor.

On yıllardır Filistin’de büyük zulümler işleyen işgalci İsrail Terör Devleti, 7 Ekim sonrasındaki süreçte ise saldırılarını daha da artırarak geride bıraktığımız 120 günlük süreçte, çoğunluğu kadın ve çocuk sivil olmak üzere toplam 28 binden fazla Filistinli kardeşimizi şehit etti. 70 bine yakın kardeşimizi de yaraladı.

Hiçbir sınır gözetilmeksizin yapılan İsrail saldırıları sebebiyle şu an Gazze’de hiçbir yer güvenli değil. Camiiler, kiliseler hastaneler, okullar ve sivil yerleşim yerleri siyonistlerin hedefinde.  İşgalciler, kullanılması uluslararası sözleşmelerce yasaklanmış Fosfor bombalarını, binlerce tonluk füzeleri tüm dünyanın gözleri önünde Gazze’ye yağdırıyor.

Evet Kardeşlerim

Dünyanın ikiyüzlü suskunluğuna karşı insanlık onurunu haykırmak için buradayız.

Birleşmiş Milletler ve Uluslararası Ceza Mahkemesi tarafından alınan tüm uluslararası kararlara rağmen işgalci İsrail hukuk tanımıyor, soykırım ve işgal  devam ediyor. Ne yazık ki, dünyanın gözleri önünde yaşanan bu zulmü durduracak somut adımlar atılmıyor.

Dünya Halkları işgalci İsrail’in zulümlerini yüzbinlerce kişinin katıldığı eylemlerle protesto ederken, ABD ve Batı dünyası yaşanan zulümleri görmezden gelerek hâlâ Siyonist işgalcilere verdiği desteği sürdürüyor.

Ve ne hazindir ki; askeri, ekonomik ve siyasi anlamda büyük imkanlara sahip olan İslâm ülkeleri de üzerlerine düşen sorumlulukları hakkıyla yerine getirememektedir.

Aziz kardeşlerim…

Sözün bittiği yerdeyiz. On binlerce şehit ile ödediğimiz bu büyük bedel yürekleri dağlasa da Gazze'nin onurlu direnişi alnımızın akı, gönüllerimizin huzuru olmaya devam ediyor.

Düne kadar sapan taşlarıyla mücadele eden Filistin'in yiğit evlatları bugün BATI'nın şımarık çocuğu İşgalci Siyonistlere haddini bildiriyor. Ve yenilmezlik efsanelerini berhava ediyor.

Değerli Müslümanlar İşgalci İsrail’in saldırıları bir kez daha gösterdi ki, Siyonizm yalnızca Filistin için değil, başta Orta Doğu olmak üzere tüm dünya halkları ve bizler için de bir tehdittir. Arzı mevud hayalleriyle üzerinde bulunduğumuz toprakları işgal etme hayalleri kuran israil'e ve Küresel destekçilerine karşı durmak boynumuzun borcudur.

Evet……Sözün bittiği yerdeyiz, diyoruz.

Bugün Tatvan'da, Türkiye’nin tüm şehirlerinde ve tüm dünyada Kudüs sevdalılarıyla birlikte Zulme karşı olduğumuzu beyan ediyor ve safımızı ilan ediyoruz.

 Türkiye’yi, uluslararası mekanizmaları harekete geçirmeye ve İsrail’in attığı hukuksuz adımları ve işgali durdurmaya, Türkiye limanlarını Siyonist İsrail'e kapatmaya, tüm anlaşmaları feshetmeye çağırıyoruz.

Bize düşen  terör devletinin mallarının kesinlikle boykot edilmesidir. hem de en etkin bir şekilde. İsrail ve Amerika ürünlerine her türlü boykotta ısrarlı ve sürekli olmak zorundayız.Bu iş bireylere de bırakılmamalıdır. Bizzat devlet yapmalıdır bu boykotu, bu iş sınırda, gümrükte halledilmelidir. Gemiler durdurulmalı, zalimlerle ticari anlaşmalar sonlandırılmalıdır.

Gazzeli Müslüman Kardeşlerimize insani yardımların ulaştırılabilmesi, insani dramların oluşmaması için başta Gazze'ye sınırdaş olan Mısır olmak üzere tüm İslam Ülkelerini harekete geçmeye ve başta Refah sınır kapısını  olmak üzere tüm sınır kapılarını acilen açtırmaya davet ediyoruz.

Mescid-i Aksa'nın, Kudüs'ün, Filistin'in ve dünyanın özgürlüğü, siyonist zulmün ve işgalin sona ermesi için, yapılan eylemleri desteklemek hepimizin görevidir. Bizler Tatvanlı müslümanlar olarak Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistin özgür oluncaya kadar mücadelemizi tüm gücümüzle sürdüreceğiz.

Yüce Rabbimiz Kitabımız Kur’an-ı Kerim’ de şöyle buyurmaktadır:

De ki: ‘Eğer size bir yara değmişse, o topluma da benzeri bir yara dokunmuştu. O günler ki, biz onları insanlar arasında döndürür dururuz. (Bu da) Allah'ın sizden iman edenleri ayırt etmesi ve sizden şahitler edinmesi içindir. Allah zalimleri sevmez.’ Al-i İmran 140. Ayet

Değerli Kardeşlerim bugün bu meydana gelerek gösterdiğiniz hassasiyetten dolayı hepinize teşekkür ediyoruz. Allah (cc) hepinizden razı olsun ve razı olduğu kullarının safında olanlardan eylesin. Filistin için yapılacak yardımlara katkımızı esirgemeyelim inşallah.Allah'a emanet olun.

img-20240204-wa0038.jpg

DUA

Ey Âlemlerin Rabbi,

Ey Erhamü'r-Râhimîn,

Ey Ahkamü'l-Hâkimîn!

Ey, 'Rabbimiz Allah'tır' dediği için ezâ ve cefâ gören; zulmedilen,yurtlarından sürülen, katliama uğrayan mazlumların, mutaz'afların Rabbi!Yalnız Sana sığınıyor ve yalnız Senden yardım diliyoruz.

Ey mazlumların Rabbi!

Zalimler gürûhuna karşı, mazlum Filistinli kardeşlerimize ve yüreği onlarla birlikte çarpan, onlarla birlikte ağlayan, onlarla birlikte kanayan şu Müslüman ümmete yardım et!

Ey Allah'ım, bozguncular gürûhuna karşı bize yardım et!

Kâfirler gürûhuna karşı bize yardım et!

Küresel istikbâra karşı bize yardım et!

Ümmet-i Muhammed'i ve kahraman intifâda erlerini sahipsiz bırakma Allah'ım!

Başta Filistinli kardeşlerimiz olmak üzere, ezilen, horlanan, zulmedilen, katledilen Müslümanların üzerinden, inkârcı zâlimlerin baskısını, zulmünü kaldır Allah'ım!

Onların tuzaklarını kendi başlarına geçir Allah'ım!

İnkârcı ve işgalci zâlimlere, Siyonist katillere ve destekçilerine çetin ve şiddetli azâbını, gazâbını ve yakalamanı göster!

Alçakça yöntemlerle Filistinli kardeşlerimizi katletmeye devam eden ve hunharca şehid eden Siyonist zalimleri yerin dibine batır Allah'ım!

Zâlim inkârcıları, Siyonist katilleri ve küresel zorbaları kahr-u perişan eyle!

Onların azabını erteleme Allah'ım; onların azabını çabuklaştır Allah'ım!

Ve yâ Rabbi, Biz inananları bağışla!

Rahmetini esirgeme üzerimizden…

img-20240204-wa0042.jpg

img-20240204-wa0049.jpg

img-20240204-wa0043.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler