Tatvan’da “İz Bırakan Önderler” Programı

Tatvan’da “İz Bırakan Önderler” Programı

Tatvan Özgür-Der’de “Çağa İz Bırakan Önderler” adlı programı Mevdudi ile başladı.

HAKSÖZ-HABER

Özgür-Der Tatvan Şubesi Bayan Gençlik Kolunun düzenlemiş olduğu aylık “Çağa İz Bırakan Önderler” programının ilki bugün gerçekleştirildi.

Emel Özel’in sunduğu program Suna Işık’ın Kur’an tilaveti ile başladı. Daha sonra Gurbet Yakışan Mevdudi’nin hayatı ve mücadelesiyle ilgili bir sunum yaptı.

Gurbet Yakışan konuşmasında özetle şunları söyledi:

“İslam’ı bir dünya görüşü ve hayat nizamı olarak ele alan Mevdudi, hemen her sahada eser telif etmiş, İslam’ı bütün yönüyle anlatmaya gayret sarf etmiştir.

Mevdudi, İlk önce İslam’ın fikri yapısı üzerinde durmuş, fikri yönünü topluma sunmuş, kafaları ve gönülleri bu yönde yetiştirmeye gayret etmiştir. İslam’ı tam olarak öğrenmekle kalmamış aynı zamanda modern bilgiler kon usunda da derin görüş sahibi olmuştur.

Büyük ölçüde kendini eğitmiş olmasına rağmen engin bilgisi ansiklopedik düzeydedir, aynı zamanda özel hayatıyla da davetinin sözde kalmadığını ortaya koymuştur. İslam’ın geçmişteki ve şimdiki tüm gerçek hizmetçileri gibi kendini bu işe adamış, korkusuz ve ahlak timsali bir kişi olarak yaşamıştır. Yetmiş yedi yıllık uzun bir ömrün tümünü davet ve mücadele ile geçirmiştir.”

Program şiir ve slayt gösterisiyle sona erdi.

tatvan-seminer-genckizlar-mevdudi.jpg

tatvan-seminer-genckizlar02.jpg

tatvan-seminer-genckizlar03.jpg 

Önceki ve Sonraki Haberler