Tatvanlı Müslümanlardan Gazze’ye Destek Yürüyüşü

Tatvanlı Müslümanlardan Gazze’ye Destek Yürüyüşü

Bitlis Kardeşlik ve Adalet Platformu (BİKAP) tarafından Tatvan ‘da Gazze Halkıyla dayanışma, İsrail Terör devletini tel’in yürüyüşü ve basın açıklaması yaptı.

Yürüyüşe katılan Tatvanlılar, Gazze’de yaşanan katliamı protesto etmek amacıyla merkez İbadullah Camiinden çıkarak basın açıklamasının yapılacağı Tatvan Yaşam AVM Önüne kadar yürüdüler. Yürüyüşe, her kesimden yoğun katılım sağlandı. Yürüyüş boyuncaŞehidlerin Hesabı Sorulacak! ,Şehidlerin Kanı İsrail’i Boğacak!”,“Tarafsız Değil Tarafız! Zulmün ve İşgalin Karşısında, Adaletin ve Ümmetin Yanındayız!”, “Gazze Siyonist Katillere Mezar Olacak! ,Yaşasın Filistin İslami Direnişimiz!” “Gazze, Ümmetin İftiharı, Suskun Dünyanın Utancıdır!”,“Katil İsrail Filistin’den, Katil Esed Suriye’den, Katil Maliki Irak’tan, Defol!”,“Emperyalizm Yenilecek, İslami Direniş Kazanacak!”, “Müslüman Zulme Boyun Eğmez!”  “Katiller Vahşette Yarışıyor!”, “Gazze Seninleyiz!”, “Siyonizm Yenilecek, İslami Direniş Kazanacak!” Direnen Hamas kazanacak.Biji Hamas, Bimre İsrail.Zalimler için Yaşasın cehennem.Hamas’a selam,Direniş’e devam.  Jibo İsrail Biji cehennem. Cenk, Cihad, Şehadet.Katil İsrail Ortadoğu'dan Defol! “Hamas'a, Gazze'ye, Direnişe Bin Selam!’ sloganları atıldı. Ayrıca yürüyüşte ‘ EM HEMİ HAMASIN’, ‘ İSRAİLİ VE TÜM ZALİMLERİ LANETLİYORUZ’, ZORBALIK VE HUKUKSUZLUK YENİLECEK İSLAMİ DİRENİŞ KAZANACAK’ pankartları açıldı. Basın açıklamasını Özgür Eğitim-sen üyesi Sinan Kıranşal yönetti. Bikap Adına Basın açıklamasını M. Yılmaz Aslan okudu. Basın açıklaması atılan sloganlarla sık sık kesildi. M. Zahid Koldaş okuduğu duayla Gazze halkına destek verdi. Bikap tarafından hazırlanan boykot listesini içeren broşürler dağıtıldığı eylem, İsrail bayraklarının yakılmasıyla sona erdi.

tatvan-gazze-20140725-01.jpg

tatvan-gazze-20140725-02.jpg

tatvan-gazze-20140725-03.jpg

tatvan-gazze-20140725-04.jpg

tatvan-gazze-20140725-05.jpg

tatvan-gazze-20140725-06.jpg

tatvan-gazze-20140725-07.jpg

tatvan-gazze-20140725-08.jpg

tatvan-gazze-20140725-09.jpg

tatvan-gazze-20140725-10.jpg

BASIN AÇIKLAMASININ METNİ;

Bismillâhirrahmânirrahîm

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adı ile,

Filistin, Gazze, Kudüs, Kahire, Şam, Hama, Humus, Kobani, Afrin Kerkük ve tüm ümmet coğrafyasında zulme maruz kalan mazlum ve mustazaf halklar için yüreği atan değerli kardeşlerimiz;

Terörist İsrail işgal rejiminin, 7 Temmuz 2014 tarihinde başlattığı hava saldırılarında ve sonrasında başlattığı kara operasyonlarında, şehit olan kardeşlerimizin sayısı 740’ı, yaralı kardeşlerimizin sayısı ise 6400’ü aştı. Gazze'ye saldırının başladığından beri katil İsrail, Gazze’ye en az 3 bin ton bomba attı. Gazze’de zaten kötü olan insani durum dayanılamaz boyutlara ulaştı. Havadan, denizden ve karadan gelen saldırılarda hayatını kaybedenlerin yüzde 80’lik bölümünü siviller oluşturuyor. Şu ana kadar 50'nin üstünde çocuk şehit edildi.

1918 yılına kadar tamamen bir İslam yurdu olan ve Yahudilerin küçük bir azınlık olarak bulunduğu Filistin toprakları, geçen 100 yıllık süreç içinde başta batılı işbirlikçi devletler eliyle şu anda bir Yahudi yurdu haline getirilmiştir.  1918’de Filistin topraklarının yüzde 10’ una sahip olan Yahudiler, şu anda bu toprakların % 90’ını ele geçirmiş durumdalar. İşgalci İsrail çetesinin hedefi tüm Filistin’i tamamen ele geçirmek ve Müslümanları tamamen Filistin’den sürmek suretiyle, sadece Yahudilerden oluşacak bir Yahudi devleti kurmaktır. İsrail, bu hedefine ulaşabilmek için Filistin topraklarını Batı Şeria ve Gazze olarak iki küçük parçaya ayırarak Filistinli Müslümanları katliama uğratmaya devam ediyor. Bu haliyle Gazze, dünyanın en büyük açık hava hapishanesi konumundadır. Mısır’ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve İhvan-ı Müslimin’e karşı yapılan kanlı darbenin ardından Gazze’nin dünyaya açılan kapısı olan tünellerinin büyük bir kısmı kapatıldı ve yapılan operasyonlarla Gazze, Ramazan ayı içerisinde daha da zor şartlarla karşı karşıya kaldı. Operasyonun ilk günlerinde askeri alanları vuran İsrail işgal güçleri, son birkaç gündür sivil hedefleri, evleri, okulları ve camileri de vurmaya başladı.

Gazze direnişi, biz Müslümanlara, sadece sabrı, direnişi ve onuru öğretmiyor. Bize aynı zamanda dünya müstekbirlerinin ve işbirlikçi despotların içine düştüğü zilleti de gösteriyor. Filistin, ödediği bedellerle Batılı değerlerin iflasını gösteriyor. Bölünmüş İslam dünyasının çaresizliğini gözler önüne seriyor. Krallıkların, despotların, şahlıkların,  despotik rejimlerin ihanetini de gösteriyor.  Gazze sadece bir şehir değil, bir mekteptir! Zulmün ve zalimin ne olduğunu öğreten bir mektep. İkiyüzlülerin, alçakların, hainlerin, korkakların kim olduğunu öğreten bir mektep. Ve bugün bu mektebimiz bombalar altında….”

Bizler, Siyonist İsrail’in destekçisi Batılı devletlerin ve Birleşmiş İlletlerin kahrolası sessizliğini gördükçe artık çarenin Birleşmiş Milletler’de değil, birleşen Müslümanların eliyle olacağını görmekteyiz. Tüm dünya sessizliğini korurken, ümmet bu davayı sırtlanmalı, terörist, işgalci, Siyonist rejime dur demelidir. Gazze’de haksız yere öldürülen bebelerin ve kardeşlerimizin katilleri cezasız kalmamalıdır. 

Unutulmasın ki, Aziz, Hakim, Mütekebbir ve Zuntikam olan Rabbimizin vaadiyle, zalimler pek yakında nasıl bir inkılapla devrileceğini elbette bileceklerdir. Alçak Siyonistler akıttıkları kanda pek yakında boğulacaklardır. Rabbimiz İbrahim Süresi 42. ayetinde şöyle buyurmaktadır:

‘’Sakın Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma. O, onları gözlerin donup kalacağı bir güne ertelemektedir.’’

Biz Müslümanlara düşen ise, zalimlerin yüzüne zulümlerini haykırmak, yeryüzünde yoksun bırakılmış mazlumlar uğruna mücadele etmektir. Rabbimizin Nisa süresinin 75. ayetindeki şu emrinin gereğini yerine getirip mücadele etmektir.

‘’Size ne oluyor da, Allah yolunda ve 'Ey Rabbimiz! Halkı zalim olan şu şehirden bizi çıkar; bize katından bir veli gönder, bize katından bir yardımcı gönder' diyen zayıf bırakılmış erkekler, kadınlar ve çocuklar uğrunda savaşmıyorsunuz?’’

Değerli basın mensupları ve kardeşler,

Bizler Müslümanlar olarak İsrail denen işgal çetesinin varlığını kabul etmiyoruz. Ümmetin ortak değeri olan Kudüs ve Filistin’i canları ve malları pahasına savunmaya çalışan onurlu ve yiğit Filistinli Müslümanların mücadelelerinin sonuna kadar yanında olduğumuzu bir kez daha haykırıyoruz. Unutmayalım ki; Filistinli Müslümanlar sadece bir coğrafya olarak Filistin’i savunmuyorlar. O yiğit ve cesur Müslümanlar, aynı zamanda ümmetin en önemli beldelerinden Kudüs’ü ve ilk kıblemiz Mescidi Aksa’yı savunuyorlar. Bu nedenle Filistinli Müslümanlara borcumuz çok. Onları Müslümanlar adına yaptıkları haklı mücadelelerinde yalnız bırakamayız. Onları  gerek maddi olarak gerek manevi olarak tüm imkanlarımızı sonuna kadar kullanarak, işgal ettiği topraklarda İsrail diye bir devlet kalmayana kadar, zafere değin desteklemek boynumuzun borcudur. Bundan dolayı başta Türkiye olmak üzere, tüm İslam dünyasını harekete geçmeye çağırıyor ve saldırıların durdurulması konusunda uluslar arası bir baskı oluşturulmasını talep ediyoruz. 

AK Parti hükümetinden ise talebimiz şudur: İsrail terör devletinin Konsolosluk ve diğer tüm resmi yetkililerini derhal sınır dışı etmesini, ticari, siyasi ve askeri ilişkileri tamamen bitirmesini istiyoruz. Hiç olmazsa bu sefer İsrail’in yaptığı yanına kar kalmasın. Türkiye'den İsrail'e  Filistinli kardeşlerimizi öldürmeye giden, Siyonist askerler tespit edilmeli ve yargı önüne çıkarılmalıdır.

Siz değerli kardeşlerimizden ise beklentimiz şudur: Katil İsrail terör devletinin ve Siyonist destekçisi uluslar arası firmaların hiçbir malı kullanılmamalı ve bu ticari şirketlerin mallarına boykot uygulanmalı, evlerimize masum kanına bulaşmış ürünler sokulmamalıdır. Orada vahşice katledilen çocukları, kendi çocuklarımız gibi görüp onlara her türlü maddi yardımı yapmalıyız.

Rabbimiz Nisa süresi 93. ayetinde şöyle buyurmaktadır. “ Kim bir mümini bile bile öldürürse onun cezası içinde ebedi olarak kalmak üzere Cehennemdir.  Allah ona gazap etmiş, lanet yağdırmış ve kendisi için büyük azap hazırlamıştır.”

Şüphesiz Allah’ın vaadi haktır, gerçekleşecektir. İnanıyoruz ki izzeti ve onuru tercih ederek zulme karşı kıyam eden Filistinli kardeşlerimizin kanları Siyonist İsrail rejimini boğacak ve Filistinli müslümanların bu destansı direnişi zaferle taçlanacaktır.

Zulme ve zillete boyun eğmeyenlere, direnenlere ve şehitlere bin selam olsun!

BİKAP (BİTLİS KARDEŞLİK VE ADALET PLATFORMU) BİLEŞENLERİ

1-AKABE-DER NORŞÎN 2-AGD BİTLİS 3-ENSAR VAKFI BİTLİS 4-FURKAN-DER TATVAN 5-HÜR AKADEMYA DERNEĞİ BİTLİS 6-TATVAN İNSAN-DER 7-MEMUR-SEN 8-ÖZGÜR-DER TATVAN 9-ÖZGÜR EĞİTİM-SEN 10-TEK-DER TATVAN 11-ŞUURLU ÖĞRETMENLER DERNEĞİ BİTLİS

Önceki ve Sonraki Haberler