Nasıl Eğitiliyoruz? Nasıl Bir Eğitim?

Nasıl Eğitiliyoruz? Nasıl Bir Eğitim?

Özgür-Der Ümraniye Şubesi’nin Hanımlar için düzenlediği konferanslar devam ediyor. 09 Nisan Pazartesi günü şube merkezinde gerçekleştirilen ‘Nasıl Eğitiliyoruz? Nasıl Bir Eğitim’ başlıklı konuyu Zehra Ergül Kaya aktardı.

Özgür-Der Ümraniye Şubesi'nin Hanımlar için düzenlediği konferanslar devam ediyor. 09 Nisan Pazartesi günü şube merkezinde gerçekleştirilen 'Nasıl Eğitiliyoruz? Nasıl Bir Eğitim' başlıklı konuyu Zehra Ergül Kaya aktardı.

Kaya konuşmasında konuya öncelikle Nasıl Eğitiliyoruz? sorusu üzerinde durarak başladı. Eğitimi örgün ve yaygın eğitim olarak ikiye ayıran Kaya, örgün eğitimin milli eğitime geçilmesiyle zorunlu eğitime geçildiğini ve T.C.deki eğitim sisteminde neler yaşandığını, andımızla çocuklarımıza milliyetçiğin ve T.C. kutsallarına inanan iyi yurttaşlar yetiştirildiğini, milli kimliğin kutsanması olarak (bayrağın önemi, bayrağın yere düşünce öpülerek kaldırılmasını) örnek verdi. Her sabah okullarda söylenen andımızın bizim hayatımıza ters ayrı bir hayat inşası sunduğunu vurgulayan Kaya çocuklarla birlikte ailelerin de eğitildiğini ve çocuklarımızın eğitimlerine müdahil olunması gerektiğini söyledi.

Kaya, AÇEV kampanyasından, "baba beni okula gönder" kampanyalarından bahsederek özellikle kız çocukları üzerinden çözülme sağlanması istendiği üzerinde durdu. Nasıl Bir Eğitim Olmalı kısmında da Kaya, 'Eğitimin tüm aşamalarına müdahil olmalıyız, müfredatına kadar, taleplerimizi söylemeli, milli güvenlik derslerine, andımıza karşı tavrımızı söylemeli sorumluluğumuzun farkında olmalıyız. Bu ifsattan kendimizi beri tutmaya çalışmak bizim vahyi sorumluluğumuzdur' diyerek konuşmasını bitirdi.

Önceki ve Sonraki Haberler