Özgür-Der Van Şubesinde Geleneksel Yıl Sonu Pikniği Yapıldı

Özgür-Der Van Şubesinde Geleneksel Yıl Sonu Pikniği Yapıldı

Özgür-Der Van Şubesi üyeleri birlikteliklerini pekiştirmek, dayanışma bağını güçlendirmek üzere Edremit Mavi Göl mesire alanında bir piknik düzenledi.

Özgür-Der Van Şubesi üyeleri birlikteliklerini pekiştirmek, dayanışma bağını güçlendirmek üzere bir araya geldiler. Sabah erkek saatte mesire alanında buluşan dernek üyeleri topluca kahvaltı yaptıktan sonra programlara geçildi.

Piknikte, Şube Başkanı Hayati Beyde bu yıl içerisinde gerçekleştirilen ve gelecek yıl amaçlanan programlar hakkında bilgiler verdi. Beyde, Modernleşmenin etkisiyle Müslümanları da etkisi altına alan bireyselleşme hastalığına karşı uyanık bir hal içinde olunması gerektiği ve bu tür etkinliklerle sürekli bir direnç tazelemesi yapılmasının zorunlu olduğunu söyledi.

Etkinlikte konuşan Abidin Yakın ise; kardeşlik, dayanışma ve müminlerin temel sorumluluğu olan ıslah ve inşa çalışmalarının gerekliliği üzerine vurgu yaparak ümmet coğrafyalarında Müslümanların çektiği zorlukları Buruç suresi örnekliğinde anlattı.

Piknikte cemaatle kılınan öğle namazının ardından Kur'an, Siyer ve İslam tarihi gibi konularda bilgi yarışması düzenlendi ve kazananlara hediyeleri takdim edildi. Zaman zaman oyunların ve spor faaliyetlerinin de yapıldığı etkinlik öğle yemeği ve ikindi namazının ardından son buldu.

 

van-20160530-01.jpg

 

van-20160530-02.jpg

 

van-20160530-03.jpg

 

van-20160530-04.jpg

 

van-20160530-05.jpg

van-20160530-06.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler