Van Özgür-Der Üyeleri Piknikte Buluştu

Van Özgür-Der Üyeleri Piknikte Buluştu

Van Özgür-Der üyeleri hafta sonu Van’ın Gevaş İlçesi Akdamar adası karşısında, gerçekleştirilen pikniğe yoğun bir katılım gerçekleşti.

Sabahın erken saatlerinde piknik alanında buluşan Özgür-Der üye ve gönüldaşları kahvaltı yaptı. Kahvaltıdan sonra çocuklara, gençlere ve büyüklere yönelik oyunlar düzenlendi. Cemaatle kılınan öğle ve ikindi namazlarından sonra pikniğin çocuklar, gençler ve yetişkinler açısından güzel bir kaynaşma vesilesi oldu.

Piknikte Şube Başkanı Hayati Beyde Al-i İmran Suresi 175 ve 179 arasında ayetleri okuyarak, "Küfürde büyük çaba harcayanlar" seni üzmesin. Çünkü onlar, Allah'a hiç bir şeyle zarar veremezler. Allah, onları ahirette pay sahibi kılmamayı ister. Onlar için büyük bir azab vardır" ayetleri bağlamında sınanmanın, mücadelenin, sabrın, imtihanın, birlik ve beraberliğin öneminden bahsedildi. Bu açıdan İslam beldelerinde görülen zulmün ve zalimlere karşı imtihanımız açısından nasıl değerlendireceğimizi ve mücadele etme yolunda Kur'an'a nasıl sığınacağımızdan bahsedildi. Herkesin katkı sunduğu sohbet Kur'an'a da ilgili başka ayetler okunularak bitirildi. 

Hayatın her alanında ve her zamanda asıl amacımızın Allah'ın rızasını kazanmak olduğunu yapılan her tür işimizin, faaliyetlerimizin ve organizasyonlarımızın bu amacı taşıması gerektiğini anlattı.

vanpkn-.jpg

vanpkn-2.jpg

vanpkn-3.jpg

vanpkn-4.jpg

vanpkn-5.jpg

vanpkn-6.jpg

vanpkn-7.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler