Van’da Onbinler Darbeye ve Teröre Hayır Mitingi Gerçekleştirdi

Van’da Onbinler Darbeye ve Teröre Hayır Mitingi Gerçekleştirdi

Darbeye ve Teröre Hayır Platformunun çağrısıyla toplanan halk PKK’nın terör eylemlerini telin etmek için bir araya geldi.

Darbeye ve Teröre Hayır! Sloganıyla yekvücut olan Van halkı PKK'nın son dönemlerde bölgede asker, polis ve sivillere yönelik yaptığı terör eylemlerine karşı Kurtuluş parkında toplanarak Maraş ve Cumhuriyet caddelerinden geçtiğimiz günlerde yine bir bombalı eylemin gerçekleştiği, polis ve sivillerinin hayatını kaybettiği İki Nisan Polis Evine yürüdü.

İki Nisan Polis Evi önünde toplanan onbinlerce Vanlı toplumsal huzur ve barış ortamını bozmaya çalışan PKK'ya karşı birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Darbeye ve Teröre Hayır Mitinginde platform adına konuşan Hayati Beyde; 15 Temmuz direnişine atıf yaparak birlik beraberlik içinde olduğumuz sürece halkın aleyhine olan bütün terör faaliyetlerini defetme potansiyelimizin olduğu vurgusunu yaptı. Beyde; 15 Temmuz'da FETÖ'nün darbe girişiminin başarısızlığa uğraması sonucu PKK'nın bölgede görevi tekrardan devraldığını söyledi.

79 Milyon 'KARDEŞ' Karşısında Diz Çökecek Aman Dileyecekler

Beyde konuşmasına şu ifadelerle devam etti; "İçeriden ve dışarıdan beslenen terör örgütlerinin, haince planları ve amaçları ne olursa olsun, 79 milyonun hep birlikte geleceğe yürüyüşünü engelleyemeyecekler. Gün içeriden ve dışarıdan beslenen terör örgütlerine, teröre ve küresel şer odaklarının kanlı senaryolarında rol alan figüranlara karşı el ele, omuz omuza olma günüdür. Gün Türkiye'nin ve Müslüman coğrafyalarının kandan, emperyalizmden, sömürüden, zulüm ve terörden arındırılması için birlik olma günüdür".

Hayati Beyde'nin konuşmasından sonra Van il müftüsü NimetullahArvas, Müslümanların birliği ve toplumsal huzur ve barışın gerçekleşmesine yönelik dua etti. Onbinlerce Van'lı toplumun huzuruna kastedenlere karşı tepkilerini ifade ettikten sonra karşı görüşten kimseye zarar vermeden olaysız bir şekilde dağıldı. 

van-20160820-01.jpgvan-20160820-02.jpgvan-20160820-03.jpgvan-20160820-04.jpgvan-20160820-05.jpgvan-20160820-06.jpgvan-20160820-07.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler