Van'dan Suriyeli Muhacirlere Destek

Van'dan Suriyeli Muhacirlere Destek

Van'da Suriye Dayanışma İnisiyatifi, Suriyeli muhacirlere destek olmak için yardım standı açtı.

HAKSÖZ-HABER

Van’da Suriye Dayanışma İnisiyatifi Suriye’deki zalim Esed rejiminin katliamlarından kaçarak Türkiye’ye sığınan kardeşlerimiz yararına bir stand açtı. Cumhuriyet caddesinde bulunan Feqîyê Teyran parkında SDİ adına Fuat Değer’in okuduğu basın açıklamasının ardından Beşyol Debbağoğlu Parkında 9 gün sürecek yardım standı açıldı.

Ortadoğu halklarının uzun yıllardır baskı ve zulümle yönetildiğini belirterek, Ortadoğu İntifadalarının başlangıcı sayılan Tunus’ta Boazizi'nin kendini yakma eylemini hatırlattı. Kısa sürede bir çok ülkeyi etkisi altına alan intifadaların diktatörlükleri bir bir devirdiğini en nihayetinde katil Esed rejiminin de aynı sonu göreceğini vurgulayan Değer İnşaallah Suriye’de de zafer yakındır dedi.

Değer açıklamasında; ‘Biz Vanlı Müslümanlar olarak Suriye’de ki bu manzarayı görmezden gelemeyiz. Kulaklarımızı sağır edercesine atılan mazlum ve Müslüman kardeşlerimizin çığlıklarını duymazlıktan gelemeyiz Muhacir kardeşlerimize bugünden başlayarak battaniye, ilaç kışlık giyecek ve zaruri ihtiyaç malzemeleri toplayacağız. Kulaklarımızı Rabbimizin esenlik kaynağı vahyine kabartarak mazlum ve mahrum bir halkın yardım isteyen imdatlarına cevap olmaya çalışacağız’ ifadelerini kullandı.

“Mültecilerin derdini en iyi biz anlarız diyen Değer yaklaşık bir yıl önce yaşanan depremlere atıfta bulunarak bizlerde soğuk kış aylarında dışarılarda kaldık göç etmek zorunda kaldır şimdi ev sahibi olma vakti bizlerde yardımlarımız Suriyeli kardeşlerimize" dedi.

Değer, son olarak "Her türlü komplo, şüphe, vehim ve vesvese fısıltıları içinse kulaklarımız sağırdır. Bizler şahit olmanın onurunu Allah Resulü ve müminlerin yanında saf bağlayarak yaşayacağız." sözlerini kaydetti.

_mg_0020.jpg

img_0016.jpg

img_0015.jpg

Yaşasın Ortadoğu intifadaları ve kutlu Suriye direnişimiz!

Bismillahirrahmanirrahim

Ortadoğu halkları uzun yıllardır yoğun baskı ve sömürü rejimleriyle yönetilmekteydi. Tunus ‘ta bu sömürünün biriktirdiği öfkeyle kendini yakan bir gencin ölümüyle başlayan kıyamlar büyük bir intifadaya dönüşmüştür. İki yıl gibi kısa bir sürede Tunus, Mısır ve Libya’da diktatörlükler devrilmiş Yemen’ de kısmi reformlar yapılmış Ürdün ve Fas gibi ülkeler reformlara hız vermiş. Suriye’de de on sekiz ayı aşkın süredir direniş devam etmekte ve Allah’ın izniyle adım adım zafere ulaşmaktadır.

Suriye kıyamı bize Ortadoğu’daki zalim yönetimlerin nasıl bir karaktere sahip olduğunu göstermiştir. Esed yönetimi tarafından muhaliflere karşı 18 aylık sürede kadın, çocuk, yaşlı ayrımı yapmaksızın on binlerce ölü, binlerce yaralı, yüz binlerce işkence vakası ve maalesef tecavüzler yaşanmıştır. Yaşanmaya da devam ediyor. Bunun yanı sıra Suriye’nin tüm şehirleri kendi ordusu tarafından bir işgalci edasıyla harap edilmiştir.

Tüm bu olanlara karşın Suriye’nin onurlu halkı direnmeye devam etmiş ve her gün bir adım daha özgürleşmiş. Allah’ın izniyle çok yakında da direnişin kaçınılmaz sonucu olan zaferini ilan edecektir.

Biz Van’lı Müslümanlar olarak Suriye’de yaşanan bu manzarayı görmezlikten gelemeyiz. Kulakları sağır edercesine atılan mazlum ve Müslüman kardeşlerimizin çığlıklarını duymazlıktan gelemeyiz. Muhacir kardeşlerimize ensar olabilmek için bugünden başlayarak burada, battaniye, ilaç, kışlık giyecek ve nakdi yardım toplayacağız.

Kulaklarımızı rabbimizin esenlik kaynağı vahyine kabartarak mazlum ve mahrum bir halkın yardım isteyen imdatlarına cevap olmaya çalışacağız.

Her türlü komplo, şüphe, vehim ve vesvese fısıltıları içinse kulaklarımız sağırdır. Bizler şahit olmanın onurunu Allah Resulü ve müminlerin yanında saf bağlayarak yaşayacağız.

Yaşasın Ortadoğu intifadaları ve kutlu Suriye direnişimiz.

Değerli Vanlılar,

Daha geçen kış başımıza gelen deprem felaketinden sonra bir de soğukla baş etmeye çalıştık. 20-30 gün sonra feci soğuğa göğüs gerecek Suriyeli mültecilerin derdinden ancak bizler anlarız. Kış gelmeden yardımlarımızı onlara yetiştirelim.

Bu Cumartesi günü yani 20 Ekim 2012 tarihinde saat 18:30 da Özgür-Der konferans salonunda Suriye direnişi Ahraruşşam Cephesinden RAMİ AL DALALİ kardeşimiz içerden biri olarak bu direnişi bizlere anlatacak. Direnişi merek edenleri bu konferansa bekliyoruz.

16 EKİM 2012

SURİYE DAYANIŞMA İNiSİYATİFİ adına FUAT DEĞER 

Önceki ve Sonraki Haberler