Akhisar'da 30 yıldır devam eden yürüyüş

Akhisar'da 30 yıldır devam eden yürüyüş

Akhisar Özgür-Der üyeleri 30 yıllık arka plana sahip birliktelik, kardeşlik ve dayanışmalarını pekiştirmek, tecrübelerini yad etmek amacıyla bir araya geldi.

Akhisar Özgür-Der tarafından yapılan konuyla ilgili açıklamada şunlar kaydedildi:

“Otuz yıl önce bu şehirde başladı bu hikaye. İktibas, Haksöz, Milli Görüş, Hakyol Vakfı, Altınoluk çizgisinden kardeşler ve İmam Hatip lisesi öğrencileri ile birlikte evlerde başlayan Kur'an okuma halkalarının, zamanla Ulu Cami Kültür Salonu, MGV ve sonrasında ikibinlerde kurulan Özgür-Der bünyesinde sürdürülen uzun soluklu beraberliğimiz için, Özgür-Der salonunda imkanlarımızla oluşturduğumuz bir sofra etrafında toplandık bu akşam.

Rabbimizin bizlere verdiği her türlü nimetlerine hep birlikte hamd ettik.

Ege bölgesinde bir ilçede kesintisiz otuz yıllık yapılan bu çalışmanın, ilk günlerinden bu güne kadar gelen serencamını her bir kardeşimizden yeniden dinledik. İlk heyecanlarımızla yaptığımız hatalarımızı, bilgi ve ameli eksikliklerimizi, öğrenme ve okuma çabalarımızı, zaman içinde tepki çekmesine rağmen ısrarla gündem yaptığımız nice konuların toplumsal kabul gördüğünü…Temel ilkelerimizden taviz vermeden her durumda izzet ve şerefin Allah ve Resulünün yanında olmak bilinciyle yıllara ve olaylara tavır almamızın en önemli kazanımımız olduğunu, gücümüz yettiğince elimizle ve dilimizle zalimin karşısında mazlumun yanında olmanın çabasını verdiğimizi, Allah'ın rızasını ummaktan başka bir beklentisi olmayan insanların oluşturduğu bir cemaat olmanın onurunu konuştuk.

Asra yemin ederek, ziyana uğrayan insanlardan olmamak için, iman eden güzel ve yararlı işler ortaya koyan, birbirimize hakkı ve direnmeyi öğütleyen mü'minler olarak Rabbimizin canlarımızı alması dualarımızla bu gecemizi bereketlendirdik.

Velhamdülillahi Rabbül Âlemin..”

32de45c2-19cd-43e7-a5d5-a54fee3a10c2.jpg

897336c8-d751-49f6-9b7a-916599863a10.jpg

d938df27-9fbf-485c-8c85-a99bce2fb0d2.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler