Akhisar’da Gazze ile dayanışma eylemi

Akhisar’da Gazze ile dayanışma eylemi

​​​​​​​Akhisarlılar, Filistin ile Dayanışma Platformu ve Akhisar Özgür-Der çağrısıyla Akhisar Yeni Camii'nde bir etkinlik düzenlendi.

Basın açıklaması öncesinde Filistinli şehitler için cenaze namazı kılındı. Akhisar Özgür-Der adına basın açıklamasını Ahmet Düzgün okudu. Öncelikle İsmail Haniye'nin çocuklarının şehadeti tebrik edildi. Açıklamada İsrail'in katliam yaptığı tüm dünyanın bunu önleme noktasında yetersiz kaldığı vurgulandı. Yaşanan bu zulüm karşısında müslümanlar olarak Gazze ve Hamas ile dayanışma içinde olduğumuz gücümüzün yettiği tüm imkanlarla direnişi desteklememiz gerektiği hatırlatıldı.

Eylemde Kahrolsun İsrail, Hamas'a Selam Direnişe Devam, Akhisar'dan Gazze'ye Direnişe bin Selam gibi sloganlar atıldı... Katil İsrail Katil ABD yazılı pankart açıldı...

Eylem yapılan duanın ardından sona erdi...

akhisar-20240412-02.jpg

akhisar-20240412-03.jpg

akhisar-20240412-04.jpg

akhisar-20240412-05.jpg

Basın açıklamasının tam metni:

190 gündür bütün dünyanın gözleri önünde işgal çetesi, ABD'nin de desteğiyle insanlık adına ne varsa yıkıp tahrip ediyor. Buna karşı ise Gazze halkı dünyanın şerefini kurtarmak için varoluş mücadelesi veriyor. Bizlerde bu direnişe destek vermek için 6 ayı aşkın bir süredir meydanlardayız. Kardeşlerimizin yalnız olmadığını dualarımızla, sloganlarımızla ,açıklamalarımızla ve infaklarımızla bütün dünyaya ilan ediyoruz.

Gazze savaşı, tüm algıları, mevcut kavramları alt üst etti ve uluslararası yapıların işlevsizliğini gün yüzüne çıkarttı. Düşman karşısında Gazze’nin her yerinde müthiş bir şekilde direnen mücahitler tüm imkânsızlara ve yalnızlığa rağmen tarih yazmaya devam ediyorlar. Onlar mücadeleleri ve ödedikleri bedeller ile örnek bir duruş sergilemeye devam ediyorlar. Gazze’de katliam var ama aynı zamanda izzetli bir direniş var. Umudumuzu kaybetmeyeceğiz. Aksa Tufanı, İsrail’in yenilmez ordusu ve istihbaratını yerle bir etti. Dünyanın bütün güçleri bir araya geldi ama bir avuç imanlı Kassam Tugaylarını yıkamadı. Gazze’deki direniş imanın ne büyük bir güç olduğunu bizlere göstermiştir. Batının bizler sunduğu modern köleliğin karşısında sadece Allah’a kul olmanın ne büyük bir şeref olduğunu Gazze’deki direniş bizlere göstermiştir.

Bugün burada bayramın asıl sahiplerinin bayramlarını tebrik etmek, Gazze’de kardeşlerimize yapılan zulmü unutmamak, unutturmamak adına toplandık. Gazze’yi gündemimizden düşürmeyelim, Bu soykırıma tepkimizi yaptığımız eylemlerle gösterelim. Dualarımızda kardeşlerimizi unutmayalım. Nice peygamberler vardır ki dünyada zulme uğramışlar ama hak ve hakikatten ayrılmamışlardır. Ümmetlerine sabrı ve direnişi tavsiye etmişlerdir. Bugün bize düşen Gazzeli kardeşlerimizin izzetli direnişlerinin yanında olmaktır. Onların ortaya koyduğu mücadeleden dersler çıkarmaktır. Batının ve modern kültürün esiri olmaktan kurtulmaya çalışmaktır. Bizlere hayat verecek islamın değerlerine sımsıkı sarılmaktır.

Herkesin yaptığının ve yapması gerekirken yapmadıklarının hesabının sorulacağı o dehşetli kıyamet gününde yüzümüz kara olanlardan olmamak için, Allah’ın gazabına uğramamak için, Gazze’de suçsuz yere öldürülen sabilerin ahını almamak için mücadele etmek durumundayız. Aksi takdirde yarın huzuru mahşerde bunların hesabını vermek kolay olmayacaktır. Bizler bir işgal ve gasp çetesi olan İsrail ile her türlü ilişkiye hep karşı olduk ve karşı olmayı sürdüreceğiz. Ve bilhassa Gazze’de bu vahşi katliamlarını, soykırımını sürdürdüğü bir ortamda Siyonist çeteye yönelik ticari kısıtlama kararının geç alınmış ama yetersiz bir karar olduğunu ifade etmek isteriz. Siyonist çeteyle ticaretin tamamen sonlandırılması noktasında da gereken adımların atılmasını talep ediyoruz. Kendini İslam a ve Mescidi Aksa’ya adamış Gazze halkına buradan selamlarımızı iletiyoruz. Bayramlarını tebrik ediyoruz. Sizin izzetli duruşunuz tüm dünyayı hayran bırakıyor. Zalim Siyonistler yaptıklarının hesabını verecek ve cehenneme sürülecek. Sizler ise bu ödediğiniz bedel karşısında cennetin en güzel makamlarında ağırlanacaksınız inşallah. Buradan tekrar yüksek sesle ifade ediyoruz ki Mescid-i Aksa, Gazze ve tüm Filistin özgür oluncaya kadar mücadelemizi tüm gücümüzle sürdürmeye devam edeceğiz. Aksa Tufanı İslam coğrafyasının özgürlük hikayesidir. Bu hikâyenin bütün kahramanlarını buradan bir kez daha selamlıyoruz.

Akhisar Filistin Dayanışma Platformu

Önceki ve Sonraki Haberler