Akhisar’da Gazze’ye Destek Eylemi

Akhisar’da Gazze’ye Destek Eylemi

Özgür-Der Akhisar Temsilciliği’nin çağrısı ile Cuma namazı sonrası Belediye Meydanı'nda bir araya gelen Akhisar'lı Müslümanlar İsrail’i protesto ettiler. Basın açıklamasını platform adına Halil Füzün okudu. Eylemde ayrıca Özgür-Der İzmir Şubesi’nde Hamza

Kalabalık bir topluluğun katıldığı eylemde basın açıklamasını okuyan Akhisar Özgür-Der den Halil Füzün İsrail'in iki haftadır sürdürdüğü ve yedi yüzden fazla Gazzelinin şehid edildiği katliamın kara harekâtıyla devam ettiğini ifade ederek "Bugün Gazze; kadınıyla, erkeğiyle, çocuğuyla, genciyle, âlimiyle, ağacıyla ve taşıyla; yaşama hakkını, tarihini, medeniyetini, geleceğini korumak için savaşıyor. Bunlar gasp edilmiş Filistin toprağı için, esir Kudüs için ve mültecilerin geri dönüş hakkı için savaşıyor. Bunlar halkın şerefi, onuru için; özgürce yaşama hakkı için savaşıyor."

"Halkımızın savaş uçaklarına, tanklara, uzun menzilli füzelere, fosfor ve misket bombalarına sahip olmadığı doğrudur. Fakat bu halk; iradeye, imana ve ısrara sahiptir. Bu halk birlik, sabır, tahammül ve direniş silahıyla silahlanmıştır. Devletlerin bile dayanmakta güçlük çekeceği böylesi bir savaşa karşı Gazze'nin ayakta kalması; ilahi bir mucize ve Allah'ın ayetlerinden bir ayettir. Beşeri ölçüler ve değerlendirmeler, böylesi bir sabrı, böylesi bir sebatı ve direnişi açıklamaktan gerçekten acizdir.

Füzeyle vurulmuş yerde yatarken acıyla inlemek yerine şehadet parmağını kaldırıp "Eşhedu En Lailahe İllallah…" diyen o delikanlı var ya; Gazze işte odur!

"Ben her şeye kadirim" diyen sahte ilahları buruşturup çöpe atmanın adıdır Gazze!

Allah'a –yalnızca Allah'a- secde etmenin adıdır!

Allah'tan başka herkesten ve her şeyden korkanlar Gazze'yi anlayamazlar.

Ve Allah'a değil emperyalistlerin 'göz kamaştırıcı' maddi gücüne inananlar Gazze bilmecesini çözemezler.

Birçok defa yanıp kül olan Gazze her defasında küllerinden dirilmiştir.

Yine dirilecektir inşaallah.

Kanlar içinde yerde yatarken işaret parmağını kaldıran o delikanlı, buna işaret ediyor.

Calut'u bir taşla deviren Davut'a işaret ediyor…

Bedr'in aslanlarına işaret ediyor…

Sayıca küçük olan nice imanlı topluluğun sayıca büyük olan nice kâfir topluluğu yendiğine işaret ediyor…

O Kur'anî hakikatin Gazze'de inşaallah bir kere daha tecelli edeceğine işaret ediyor…

Gazze'ye acımak ne haddimize?

Gazze bize acısın.

Biz de kendimize acıyalım.

Gazze'den önce kendimiz için; Gazze'nin şerefinden, haysiyetinden, namusundan, izzetinden nasiplenmek için Gazze'nin yanında duralım.

60 yıldır devam eden insanlık suçları yetmemiş olacak ki, Siyonist terör tüm çirkinliğiyle, hukuksuzluğuyla, iğrençliğiyle şimdi daha da yoğun bir biçimde Gazze'yi hedef almış durumda. İşgal suçu katliamla birlikte zirveye tırmanıyor! Aylardır vahşi bir kuşatma altında açlıkla, ilaçsızlıkla, yakıtsızlıkla güçsüz düşürülen, teslimiyete zorlanan Gazze, şimdi de canavarca bombalanıyor. Genciyle, yaşlısıyla, camisiyle, okuluyla tüm Gazze Amerikan yapımı füzelerin hedefinde! Siyonist İsrail İslami Direnişi tasfiye etmek amacıyla Gazze halkına yönelik açık bir soykırım uyguluyor.

Bu vahşete sessiz kalmanın bağışlanamaz bir insanlık ayıbı ve büyük bir vebal olduğuna kuşku yoktur. Nitekim Siyonist saldırganlığa karşı tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de toplumun farklı kesimleri tam bir haftadır Siyonist katilleri lanetlemek ve Filistinli kardeşlerimizle dayanışmak amacıyla meydanları, sokakları doldurmaktadır.

Ve şimdi Akhisar'daki  Filistin Dostları olarak bizler Meclisten ve Hükümetten halkın taleplerini dikkate almalarını ve gerekli adımların atmalarını bekliyoruz. Açıklamayla, sözle karşı çıkılan Siyonist caniliğe karşı vakit geçirilmeksizin somut yaptırımlara geçilmesini istiyoruz! Bu çerçeveden olmak üzere acilen gerçekleştirilmesini beklediğimiz taleplerimiz şunlardır:

İsrail ile diplomatik ilişkilere son verilsin! Ankara ve İstanbul'daki Siyonist diplomatlar derhal sınır dışı edilmelidir.

İsrail ile sürdürülen tüm askeri anlaşmalar ve silah alım sözleşmeleri iptal edilsin! Düzenli aralıklarla icra edilen askeri tatbikatlar ve bu çerçevede halkımız adına açık bir utanç tablosuna dönüşen Akdeniz'de İsrail deniz kuvvetleri ile Türk deniz kuvvetlerinin ortak tatbikat ve Konya hava sahasının İsrail uçaklarınca idman sahası olarak kullanılması rezaletine son verilmelidir. Hükümet ve Meclis İsrail saldırganlığına karşı tepkisinde samimi olduğunu ispatlamalıdır. Hükümet, iktidar olmanın gereğini yerine getirmelidir. Bizler Filistin Dostları olarak Meclis ve Hükümeti tutarlı olmaya ve katil İsrail ile ilişkileri kesmeye çağırıyoruz."dedi.

Daha sonra İzmir Özgür-der den misafir olarak katılan Hamza Akdeniz bir şiir okudu.

Katil İsrail Ortadoğu'dan Defol" ve "Emperyalizm Yenilecek İslami direniş Kazanacak " pankartları açan grup "Filistin Halkı Yalnız Değildir", "Siyonist Elçilik Kapatılsın", "Hamas'a Gazze'ye Direnişe Bin Selam", "Katil İsrail Ortadoğu'dan Defol", "Hamas'a Selam, Direnişe Devam", "Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi",  sloganlarını attı. Eylem Aziz Karaboğa tarafından yaptırılan dua ile devam etti. Duada işgal altındaki beldelerdeki Müslümanlar için gözyaşları döküldü; ümmetin bilinçlenmesi için Allah'tan yarım istendi. Gıyabi cenaze namazının kılınmasıyla eylem sona erdi.

Eyleme Özgür-Der İzmir Şubesi, Genç Erdemliler Derneği ve AGD de destek verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler