Akhisar’da işgalci İsrail telin edildi

Akhisar’da işgalci İsrail telin edildi

Akhisar Özgür-Der temsilciliği öğretmen evi önünde işgalci İsrail’in Gazze’deki katliamlarıyla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Eylemde Akhisar Özgür-Der adına açılış konuşmasını yapan Ahmet Düzgün yaptı. Daha sonra Serkan Dursun dua etti.

“Eylemde Katil İsrail, Katil ABD” pankartı açıldı. “Hamas'a selam direnişe devam”, “Filistin halkı yalnız değildir”, “Katil İsrail Filistin'den defol” sloganları atıldı. Eylem tekbirlerle sona erdi.

Basın Açıklamasının tam metni 

Yüzyıla yakındır İslam topraklarını işgal ederek, kadın, yaşlı, çocuk demeden Müslüman kardeşlerimizi katleden Siyonist katil İsrail’in zulümlerini lanetlemek, Filistinli kardeşlerimizle ve mücahitlerle omuz omuza olduğumuzu haykırmak ve  kardeşlerimizin acısını yüreğimizde hissederek dua etmek için burada  toplandık.

İlk kıblemiz, haremimiz, etrafı mübarek kılınmış Mescid-i Aksa’mız, her gün terörist çeteler ve yahudi işgalciler tarafından düzenlenen baskınlarla taciz ve tahkir ediliyor, sokaklarda masum siviller kurşuna diziliyor, on yaşında çocuklar tutuklanıyor, Gazze’de ambargo ve abluka şiddetini artırıyor, sadece Filistinli kardeşlerimizin değil tüm Müslümanların izzeti her gün her an çiğnenmeye devam ediyor. Bu durumda Filistinli Müslümanlar bu kuşatmayı kırmak için Aksa Tufanı operasyonunu düzenledi.İsrail terör örgütü bu operasyonu bahane ederek Gazzeye günlerdir süren saldırılar düzenliyor…

Gazze’de bu saldırılar sonucu  halkın gıda, su, barınma ve sağlık hizmetleri gibi temel ihtiyaçlara erişimi kısıtlanmış ve Gazze adeta dünyanın açık hava hapishanesi haline gelmiştir. Biz müslümanlar olarak buradan uluslararası kamuoyuna, evrensel insan hakları örgütlerine, vicdan sahibi insanlara sesleniyoruz. Temel ihtiyaçlara, hastanelere, okullara, camilere zarar verilemez ve erişim kısıtlanamaz. Masum insanlar, çocuklar bombalanamaz. Tarih boyunca en gaddar devletler bile böylesi zalimce eylemlerden geri durmuş; masumiyetin simgesi çocukları, yaşlıları, sivil halkı ve sağlık personelini hedef almamıştır. Bu bir savaş değil katliamdır. Bu bir meşru müdafaa değil soykırımdır. Bu bir insanlık suçudur.

Son olarak tüm İslam ülkelerinin yöneticilerine sesleniyoruz "Ey Müslüman devlet yöneticileri, Allah’tan korkun ve Müslümanların izzet ve şerefini korumaya çalışan kardeşlerimize omuz verin. Müslümanların da Filistin davasına gerekli önemi ve önceliği vermesi, tüm maddi olanakların ve manevi desteğin Mücahitlerin hizmetine sunulması şarttır. Kudüs ve Mescid-i aksa için gayret göstermek imanımızın ve insanlığımızın bir gereğidir. Buradan başta ülkemiz olmak üzere tüm Müslüman devlet yöneticilerine açık çağrıda bulunuyoruz: Amerika’dan, Avrupa’dan, Rusya’dan, Çin’den değil, Allah’tan korkun! Allah’a güvenin, ahiretinizi düşünün! Tüm Müslümanların izzet ve şerefini korumaya çalışan kardeşlerimize omuz verin.”

Önceki ve Sonraki Haberler