Akhisar'da Kudüs Direnişine Destek Eylemi

Akhisar'da Kudüs Direnişine Destek Eylemi

Akhisarlılar, Özgür-Der temsilciğinin çağrısıyla Yeni Camii önünde ABD’nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını protesto ve Büyük Dönüş Yürüyüşü’ne destek vermek amacıyla eylem gerçekleştirdiler.

Akhisar Özgür-Der temsilciğinin çağrısıyla Akhisarlı müslümanlar Yeni Camii önünde ABD'nin, İsrail Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasına tepki göstermek, Filistinli kardeşlerimizin düzenlediği Büyük Dönüş Yürüyüşü'ne destek vermek amacıyla bir basın açıklaması düzenlediler.

Hüsamettin Yılmaz tarafından sunulan eylemde basın açıklamasını Ali Soylu okudu. Ali Doru hoca tarafından dua edildi. Eylemde "Akhisar'dan Aksa'ya Direnişe Bin Selam", ''Mescid-i Aksa Onurumuzdur'', ''Katil İsrail Filistin'den Defol'' sloganları atıldı. Tekbirler getirildi.

akhisar-20180516-01.jpg

akhisar-20180516-02.jpg

Basın açıklamasının tam metni:

Kudüs İlk Kıblemiz ve Müslümanların Toprağıdır!

ABD'nin, İsrail Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasına tepki göstermek, Filistinli kardeşlerimizin düzenlediği Büyük Dönüş Yürüyüşü'ne destek vermek, 15 Mayıs 1948 İsrail'in kuruluşu olan Büyük Felaket olarak adlandırılan Nakba'nın 70. yıldönümünü protesto etmek için bügun kardeşlerimizle meydanlardayız.

Sessizliğimizden, suskunluğumuzdan, iç çatışmalarımızdan, ihtilaflarımızdan beslenen işgalci siyonistler, mukaddes Kudüs için direnen Gazze'de yine büyük bir katliam gerçekleştirdi.

Sadece İslam ümmeti için değil, insanlık için de büyük bir felaket olan siyonizmin, 70 yıldır Müslümanların ilk kıblesinin olduğu kutsal topraklarda büyük bir barbarlık sergilemektedir. Kadın-çocuk demeden işlenen katliamlar, zorunlu göçler artık dayanılmaz bir duruma gelmiştir.

Müslüman kardeşlerimiz acı içinde kıvranırken, bedenleri toprağa düşerken, bizim sessiz ve suskun kalmamız düşünülemez. Hem Siyonistlerin zulmüne hem de İslam ülkelerinin zillet içerisindeki idarecilerinin takındığı tavra karşı başkaldırıyoruz. Ümmet adına bir avuç Müslümanın izzetli direnişini de sahipleniyoruz.

İlk kıblemiz olan Kudüs ve Filistin, 1948 yılından beri hukuksuz olarak varlığını sürdüren Siyonist İsrail çetesinin işgali altındadır. Siyonist İsrail rejimi, Kudüs'ü hukuksuz bir şekilde, tüm uluslararası anlaşmalara aykırı olarak başkent yapmak istemektedir. Kim hangi kararı alırsa alsın "Kudüs İslam'ındır ve Kudüs bizimdir. Kudüs sahipsiz değildir.

İşgalci İsrail ve taşeronları, kutsallarımızı çiğniyor, değerlerimizi ayaklar altına alıyor, insanlığı katlediyor. Kutsallarımız çiğnenirken, değerlerimiz ayaklar altına alınırken, kardeşlerimiz katledilirken, hiçbir şey yapmadan yerimizde durmak, seyretmek biz Müslümanlara yakışmaz. Müslüman zalim karşısında eğilmez, zillet içinde yaşamaktansa izzetiyle ölmeyi tercih eder.

Filistinli kardeşlerimizin bu kutlu yürüyüşünü maddi ve manevi olarak destekliyor, Rabbimizden bu mücadeleyi başarıya ulaştırmasını niyaz ediyoruz. Rabbimiz, yüce Kitabımız Kuran-ı Kerim'de; "İnanıyorsanız galip gelecek sizsiniz." "Yeryüzüne benim salih kullarım varis olacaktır" diye buyuruyor. Bizler bu Kitab'a iman etmiş Müslümanlar olarak, bir gün, bu çekilen sıkıntıların ardından, zalimlerin korkulu rüyası olacağımıza, İslam'ın tüm dünyada hakim olacağına, özgür Kudüs'te, Mescid-i Aksa'da hep birlikte namaz kılacağımıza iman ediyoruz. Bu uğurda malımızla canımızla mücadele edeceğiz.

Buradan İslam ülkeleri idarecilerine de çağrıda bulunmak istiyoruz. Artık dikkate alınmayan açıklamalar yapmaktan vazgeçin. Etkin, caydırıcı adımlar atın. İşgal topraklarında var olan elçiliklerinizi kapatın ve kendi topraklarınızdaki Siyonist işgalcilerin eli kanlı elçiliklerini de sınır dışı edin. Çifte vatandaş olanları vatandaşlıktan çıkarın. Ekonomik ilişkileri bitirin. Zillet elbisesi olan askeri işbirliğine de son verin.

Kudüs'te, Gazze'de ümmetin şerefini ayakta tutan Müslüman kardeşlerimize de buradan sesleniyoruz. Sakın umutsuzluğa düşmeyin. Bugün içinde bulunduğunuz çetin durumun nihayetinde muhakkak zaferle buluşacaksınız. Akıttığını pak kanınız bu zaferi müjdelemektedir. Çığlıklarınız zülmün karanlığını yırtacak, sizi aziz kılacaktır. Muhakkak ki bir gün özgür Kudüs'te, Mescid-i Aksa'da hep birlikte rabbimize yönelip şükür secdesinde bulunacağız. Verdiğiniz mücadelelerden dolayı Allah ecrinizi katbekat verecektir. Allah yar ve yardımcınız olsun.

Davamızın sonu Allah'a hamdetmektir.

Önceki ve Sonraki Haberler