Akhisar’da siyonist çetenin Gazze’deki katliamları protesto edildi

Akhisar’da siyonist çetenin Gazze’deki katliamları protesto edildi

Akhisar Filistin’i Destekleme Platformu, işgalci İsrail’i protesto etmek için bir yürüyüş gerçekleştirdi. Kaynak: Akhisar’da siyonist çetenin Gazze’deki katliamları protesto edildi

Filistin ve Gazze’deki mazlumlara destek için Akhisar Filistin'i Destekleme Platformu’nun çağrısı ile  Akhisar Öğretmenevi önünde toplanan topluluk, Şehit Teğmen Tahir Ün Caddesi, İş Bankası önü, 144 Sokaktan yürüyerek Yeni Gülruh Cami önünde bir basın açıklaması yaptı. Yüzlerce kişinin katıldığı yürüyüşte “Katil İsrail Katil ABD”, ''Çocuk Katili Siyonist İsrail Döktüğün Kanda Boğulacaksın'' yazılı afiş ve pankartlar tasındı.

akhisar-20240612-01.jpg

Saat 21,00 de başlayan protesto yürüyüşünde “Nehirden Denize Özgür Filistin”, “Müslüman Zulme Sessiz Kalamaz”, “Akhisar’dan Gazze’ye Direnişe Bin Selam”, “İnsanlık Vicdanı Siyonizmi Yenecek”, “Katil İsrail, Filistin’den Defol”, “Katil ABD Ortadoğu’dan Defol”, “Aksa Tufani İsrail’i Yenecek”, “Katil İsrail Hesap Verecek”, “Filistin’e Özgürlük Direnişle Gelecek”, “Yaşasın Ümmet Dayanışması” ve “Hamas’a Selam Direnişe Devam” sloganları atıldı.

akhisar-20240612-03.jpg

Yürüyüş Yeni Gülruh Cami önünde son buldu. Burada okunan basın açıklamasında işgalci İsrail'in katliam yaptığı ve tüm dünyanın bunu önleme noktasında yetersiz kaldığı vurgulandı. Yaşanan bu zulüm karşısında müslümanlar olarak Gazze ve Hamas ile dayanışma içinde olduğumuz, gücümüzün yettiği tüm imkanlarla direnişi desteklememiz gerektiği hatırlatıldı.

akhisar-20240612-04.jpg

Yeni Gülruh Cami Müezzini Hasan Hüseyin Türker’in tarafından okunan Kur’an tilavetinden sonra basın açıklamasını topluluk adına Memur-Sen Başkanı Said Akdağ okudu. Akhisar müftüsünün duası sonrası eylem tekbirlerle sona erdi.

akhisar-20240612-05.jpg

akhisar-20240612-06.jpg

akhisar-20240612-02.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler