Danıştay'ın Katsayı Zulmü Akhisar'da Protesto Edildi

Danıştay'ın Katsayı Zulmü Akhisar'da Protesto Edildi

Özgür-Der Akhisar Temsilciliği’nin Danıştay’ın katsayı kararını protesto için düzenlediği eylem ve basın açıklaması eski belediye binası önünde gerçekleştirildi.

Basın açıklamasını yöneten Hüsamettin Yılmaz kısa bir giriş konuşması yaptıktan sonra Özgür-Der Akhisar temsilcisi Ahmet Düzgün'e söz verdi. Düzgün katsayı kararını protesto etmek için toplandıklarını, katsayı ve başörtüsü yasağının 28 Şubat sürecinin sonucu olduğunu hatırlattı. Toplumsal sorunlara karşı hakkın, adaletin tanığı olması gereken müslümanların sorumluluklarını hatırlatan Düzgün bu yasakları koyan ve arkasında duran iradenin 12 Eylül gibi darbelerle, kafes ve balyoz gibi darbe planlarıyla halk üzerindeki tahakkümünü sürdürmek istediğini tüm duyarlı insanların ve müslümanların zulmü ifşa ederek buna karşı direnmesi gerektiğini vurguladı.

Topluluk "Danıştay Ancak Yürütmeyi Durdurur! Eşitlik ve Adalet Yürüyüşümüzü Durduramaz!", "Danıştay'ın Balyozu Öğrencinin Tepesinde!", "Darbeci Baro Zorba Danıştay!", gibi pankart ve dövizler kullandı.

Protestoda Darbeci Baro Zorba Danıştay", "Kahrolsun Cübbeli Darbe Düzeni!", "Uyan Diren Özgürleş!", "Eşitlik Adalet Özgürlük", "Yaşasın Başörtüsü Mücadelemiz!", ''Başörtüsüne Özgürlük Herkes İçin Adalet!'', ''Zulme Karşı Direneceğiz!'', ''Darbeciler Yenilecek Direnenler Kazanacak!'' sloganları atıldı.

Son olarak basın açıklamasını Aziz Karaboğa okudu. Açıklamada Danıştay'ın kararının kabul edilemez olduğu, İstanbul barosunun hukuku temsil etmek yerine darbeci zihniyete göre davrandığı vurgulandı. Tüm darbe girişimlerine, darbecilerin yol açtığı haksız uygulama ve mağduriyetlere son verilmesi gerektiği talebi dile getirildi. 28 Şubat post modern darbesinden beri var olan katsayı ve başörtüsü zulümlerinin aynı darbeci zihniyet tarafından uygulandığı ve müslümanlar olarak haklarımızı direnerek alabileceğimiz vurgusuyla açıklama sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler