Darbeciler Akhisar'da Protesto Edildi

Darbeciler Akhisar'da Protesto Edildi

Akhisar Özgür-Der temsilciliği ve vatandaşlar, dün gece gerçekleştirilen darbe girişimine karşı Yeni Camii önünde bir protesto gösterisi düzenlediler.

Basın açıklamasına Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, AK Parti İlçe Başkanı İ.Hakkı Şenyiğit ve parti yöneticileri katıldı. 

Darbe girişimi nedeni ile bir basın açıklaması düzenleyen Özgür-Der temsilciliği, "Milletin kararlı duruşu darbecileri geri püskürttü" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin islam dünyasını temsil ettiğine vurgu yapan Özgür Der Akhisar temsilciliği başkanı Ahmet Düzgün, "Biz bu meydanlara bütün müslümanlar adına defalarca kez çıkarak dik durmamız gerektiğini ifade ettik. Allah'a hamd olsun ki Türkiye'de dün gece yaşanan darbe girişimi Türkiye müslümanları tarafından çok onurlu ve şerefli bir mücadele ile püskürtülmüştür. Kaybettiğimiz 100 sivil vatandaşımız, 60 polisimize de Allah'tan rahmet diliyorum. 

Darbe girişiminin Bölücü Terör Örgütü Fetö tarafından gerçekleştirildiğini ifade eden Özgür Der temsilcisi Emine Düzgün'de milletin istikrarlı duruşunun onur verici olduğunu söyledi.

Darbe girişimcilerinin hesap vereceğini kaydeden Emine Düzgün, "Dün gece karanlık bir şekilde tarihe girdi, halkın üzerine ateş açıldı. Helikopterlerden füzeler atıldı, meclise bombalar yağdırıldı. Ancak hamd olsun halkımız Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyarak sokağa döküldü ve darbecilere geçit vermedi." dedi.

Vatandaşlar darbecileri protesto eden dövizler taşıyarak sloganlar eşliğinde darbe girişimine lanet yağdırdı. 

 

akhisar-20160716-01.jpg

akhisar-20160716-02.jpgakhisar-20160716-03.jpgakhisar-20160716-04.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler