Esed, Rusya ve İran’ın Halep’teki Katliamları Akhisar’da Telin Edildi

Esed, Rusya ve İran’ın Halep’teki Katliamları Akhisar’da Telin Edildi

Akhisar Özgür-Der Temsilciliğinin öncülüğünde yapılan basın açıklamasıyla Halep zulmü kınandı ve zulme uğrayan Halepli kardeşlerimiz için dua edildi.

Yeni Camii önünde toplanan Akhisar Özgür-Der mensuplarına diğer İslami STK'ların da destek vermesiyle gerçekleştirilen eylemde ''Halepli Mazlumların Yanındayız'' ve ''Halep'in Çığlığına Sessiz Kalma'' pankartları açıldı. Ayrıca eylemde ''Halep Halkı Yalnız Değildir!, Bartın'dan Halep'e Direnişe Bin Selam!, Yaşasın Ümmet Dayanışması, Müslüman Zulme Boyun Eğmez!, Katil İran Suriye'den Defol!, Katil Rusya Suriye'den Defol!, Katil Esed Suriye'den Defol!, Halep Halkı Yalnız Değildir!, sloganları atıldı.

İstanbul'dan misafir olan Hamza Türkmen konuşmasında özetle şunları belirtti: "Halep halkı üzerinden İslam ümmetine ders verilmeye çalışılıyor. Katil İran, Rusya, Esed ve onların işbirlikçisi olan PKK, PYD kardeşlerimizi katlediyor ve direnişi sindirmeye çalışıyor. Ancak başta Halep halkı ve mücahitleri olmak üzere İslam ümmeti bu zorbalığa karşı direniyor, direnmeye de devam edecek .

Hamza Türkmen, Halep'teki gıda eksikliklerine ve tıbbî ihtiyaçlara değinerek Türkiye halkını bu ihtiyaçları giderme noktasında duyarlı olmaya davet etti.

Öte yandan Türkmen, hükümete çağrıda bulunarak Halep direnişinin desteklenmesi ve kuşatmanın kırılabilmesi için gerekli olan teçhizatın direnişçilere bir an evvel verilmesi gerektiğini vurguladı.

15 Temmuz'da Türkiye halkına yapılan zulümle Suriye'nin Halep kentinde hâlen devam eden zulüm arasında bir fark olmadığını da dile getiren Türkmen, bütün bu zulümlere karşı direniş seçilmesi gerektiğini ifade etti.

Ardın sözü alan Ali Dal  basın metnini okudu. Basın metninin okunmasından sonra eylem sona erdi.

akhisar-20161210-01.jpgakhisar-20161210-02.jpgakhisar-20161210-03.jpgakhisar-20161210-05.jpg

Basın açıklamasının tam metni:

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

 "Sakın, Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah, onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor!" (İbrahim/42)

Suriye'de her gün onlarca insan ağır bombardımanlar altında katledilmektedir. Özellikle Halep'i kuşatan küresel ve yerel zorbalar gün geçtikçe zulümlerini artırmakta ve yaşlı, çocuk, kadın, genç demeden mazlum Halep halkına ölüm yağdırmaktadırlar. Ve maalesef bu vahşetin bilançosu gün geçtikçe artmakta ve yürekleri burkan bir insanlık trajedisi yaşanmaktadır.

Bütün dünyanın gözü önünde Halep yok oluyor. 15 Kasım'dan bu yana Halep'te katledilenlerin sayısı 700'ü aşmış bulunmakta ve 2500'den fazla insan da yaralanmış vaziyettedir. Kenti son haftalarda kuşatan Rusya, İran ve Esed'in katil çeteleri ve gözü dönmüş şebbihaları kontrolü ele geçirmek için gece gündüz demeden saldırılarına devam etmektedirler. Bugün bu ağır saldırılar altında kalan 300 bin sivil insan en temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamayacak hale gelmiş ve ölümle, açlıkla pençeleşmektedir.

Üzülerek ifade etmek istiyoruz ki; bu manzara karşısında haince sessizliğe gömülen dünya kamuoyu, bir kez daha bu asrın vicdanında muhakemesini kaybetmiş ve insanlık adına utanılacak bir pozisyona gelmiştir. Ahlaktan yoksun siyasal hesaplaşmaların ortaya çıkardığı bu manzaraya sessiz kalmak hiçbir şekilde izahı mümkün olmayan bir durumdur. Halep'teki feryada kulaklarını tıkayan ve görmemezlikten gelenlere söyleyecek bir tek sözümüz vardır:

 "Bu katliamlara sessiz kalmak vahşete ortak olmaktır!"

Evet,! Halep tüm dünyanın gözü önünde yanıyor… Hiçbir insani kaygı gözetilmeden, apaçık bir ateş yağmuruyla yakılmak isteniyor. Kadim İslam medeniyetinin göz bebeği olan şehirlerimiz, adeta silinmek isteniyor. Halep yanıyor, ama boyun eğmeden, onuruyla direnerek şehadete yürüyor. Halep, üzerine ölü toprağı serpilmiş bir ümmetin aleyhinde Allah'a şahitlikte bulunarak direniyor. Halep ümmetin suskunluğunu, acizliğini, konforcu, nemelazımcı sinmişliğini yerin dibine batırırcasına vakur ve izzetle Yalnız Allah'a dayanarak ümmetin şerefini koruyor.

Tüm bunlara rağmen Halep direnecek ve Allah'ın izniyle, Suriye Cihadı zafere ulaşacaktır. Şüphesiz ki Allah'a kafa tutan Amerika, Rusya ve tüm küresel tağutlar ve onların kirli işbirlikçileri bir gün gelecek, ataları Firavun gibi, Nemrut gibi tarihin karanlık çöplüğüne gömüleceklerdir. Rabbimizin buyurduğu gibi:

Kafirlere de ki: "Siz mutlaka yenilgiye uğrayacaksınız ve toplanıp cehenneme doldurulacaksınız. Orası ne fena yataktır!" (Al-i İmran 12)

Bizler Akhisar Özgür-Der olarak, Suriye halkıyla omuz omuza olduğumuzu, zalimlere ve zulümlere asla rıza göstermeyeceğimizi beyan etmek için burada toplandık. Allah'tan bizleri suskunlardan değil, sorumlu mümin kullardan saymasını ve tüm İslam alemine Tevhid, adalet ve hürriyet ekseninde onurlu bir kurtuluşu nasib etmesini diliyoruz.

Önceki ve Sonraki Haberler